Skocz do zawartości

Montaż środkowego pasa w tylnej kanapie


Leszek_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zakupiłem Audi Q5 gdzie środkowy pas był ukryty w oparciu (samochód był zarejestrowany jako ciężarowy). Teraz chcę go przywrócić jako 5 osobowy i muszę zamocować środkowy pas. Czy ktoś wie jak zdemontować tylną kanapę ( ponoć pod spodem jest śruba do montażu tego pasa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę udało mi się wszystko zrobić. Dla wszystkich którzy będą coś podobnego robić:

1. Dzielona kanapa jest przykręcona do podwozia 4 śrubami (2 z przodu na klucz wieloząbkowy image.png.d22f94fa34c48c407e5084b0f788fcdb.png

a z tyłu na klucz 17.

2. Po odkręceniu kanapy od dołu jest otwór do montażu pasa środkowego na śrubę którą zakupić można tylko w serwisie (N 98952001) cena ok 10 zł. Śrubę dokręcamy kluczem dynamometrycznym o ile dobrze pamiętam ok 45 Nm,

3. Po dokręceniu śruby montujemy kanapę w taki sam sposób jak przy demontażu.

Najważniejsze to  dużo cierpliwości przy odkręcaniu i zakręcaniu przednich śrub :). Cała operacja ok 2 h.

Mam nadzieje że komuś powyższy opis pomoże :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Leszek Mam pytanko co trzeba odkręcić -  jak dostałeś się do tych dwóch śrub na klucz 17 w na tyle tylnego fotela.  Potrzebuje go odkręcić,  dwie z przodu już odkręciłem i mecze się z tymi z tyłu może masz jakiś sposób. Dzięki za inf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie