Skocz do zawartości

Używane A3


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można dobrze kupić używane Audi i na co najbardziej patrzeć przy kupnie?Na co najbardziej zwracać uwagę? Co w przypadku stanu technicznego i co w przypadku stanu wizualnego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dzisiejszych czasach 90 % samochodów sprzedawanych na rynku wtórnym było bitych - niektóre lekko, inne mocniej ;) Moim zdaniem powinieneś sugerować się przede wszystkim ceną - jeżeli będzie ona znacznie odstawała od innych, to na pewno coś musi nie grać... Poza tym kupując samochód trzeba wziąć ze sobą zaufanego mechanika oraz tester lakieru. Koniecznie trzeba także sprawdzić, czy na samochód nie ma jakiegoś zastawu i sprawdzić numer VIN w serwisie lub na policji. Więcej porad na temat kupowania używanego samochodu znajdziesz tutaj: Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie samochodu??

P.S temat przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci jeszcze poradzic ze dobra A3 mozesz znalezc przez strone AutoScout jest tez polska wersja tej strony ale do zagranicznych dealerow lepiej pisac po niemiecku lub angielsku. Tylko musisz tam troche uwazac z kim zaczynasz ale sa tam tez oferty dealerow z calej europy dobre auta maja. B)

Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci jeszcze poradzic ze dobra A3 mozesz znalezc przez strone AutoScout jest tez polska wersja tej strony ale do zagranicznych dealerow lepiej pisac po niemiecku lub angielsku. Tylko musisz tam troche uwazac z kim zaczynasz ale sa tam tez oferty dealerow z calej europy dobre auta maja. B)

Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko w kwestii cenowej. Powiedzmy Audi A3 1.9 Diesel 110KM do rocznika 2003. Moe maxymalne fundusze to ok. 15 tysięcy. Może być też tak że będzie to 10 tysięcy.Czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko w kwestii cenowej. Powiedzmy Audi A3 1.9 Diesel 110KM do rocznika 2003. Moe maxymalne fundusze to ok. 15 tysięcy. Może być też tak że będzie to 10 tysięcy.Czy to wystarczy?

Za 15 tysięcy kupisz 1.9 TDI 110 KM z rocznika 97-98 r - wszystko zależy od szczęścia... Niestety 10 tysięcy to może być za mało :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję ze znajde coś za ok. 10tyś ;P Tak oglądałem właśnie na Auto Scoucie to za 2500 Euro można coś trafić dobrego.

Pamiętaj tylko, że jest to 2500 euro do opłat.... Dochodzi do tego jeszcze paliwo, koszty transportu itp. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi starczyć ok. 10 tyś. na wyrwanie tego samochodu. Mając 18 lat nie łatwo jest zdobyć duże pieniadze ;/

Życzę Tobie z całego serca, żeby Ci się udało! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat troszkę odgrzeję, ale za 10 tys. złotych nie kupisz A3 1.9TDI 110PS w dobrym stanie. Wiem z dobrego źródła, gdyż sama szukam takiego modelu. Co do Auto Scout.de - oferty zamieszczone na tej stronie to często gęsto buble. Zdarzyło mi się już znaleźć A3 2006 za 3000€, co jest oczywistym picem. Strona ta nie cieszy się z tego względu też zbytnim zaufaniem w samych Niemczech. Dlatego jeżeli już znajdziesz tam jakieś auto, które Cię zainteresuje, pierwszym pytaniem dla sprzedającego jest prośba o podanie numeru VIN - w ten sposób można sprawdzić każdy samochód, a normalny sprzedawca zdaje sobie z tego sprawę i numer taki powininen udostępnić bez zająknięcia. Jeżeli auto zostanie z Niemiec sprowadzone, polecam stronkę: http://www.bezwypadkowy.net/

Co do solidności niemieckich dealerów mam mieszane uczucia, stereotyp ten odchodzi do lamusa. Moje A3 było na naprawie gwarancyjnej w regionalnej centrali Audi ze względu na odpadającą z tylnego zderzaka farbę - był źle polakierowany. W książce serwisowej nie ma na ten temat ani słowa, a na moje pytanie dlaczego, serwis odpowiedział, że "była to mała naprawa gwarancyjna i do książki nie musi być wprowadzona". Za odpowiednią kasę w serwisie cofną Ci licznik, ba - nawet dostaniesz nową, czystą książkę serwisiową :huh:

Przy kupnie auta w Niemczech znajomość języka to podstawa, zabierz też kogoś ze sobą, kto chłodnym okiem obejrzy interesujący Cię samochód. Prawda jest taka, że A3 są niesamowicie drogie w porównaniu do innych używanych modeli Audi z podobnych roczników. Wynika to między innymi z tego, że w Niemczech A3 jest bardzo popularnym samochodem klasy premium i ma żelazną opinię pewniaka.

Powodzenia ;)

Edytowane przez szynszylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie