Skocz do zawartości

Silnik 2.5 TDi


jackqb

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie składa, że zainteresowany kupnem tego modelu. Dlatego też chciałem zapytać kogoś bardziej zoorientowanego w temacie jak sprawuja sie tego typu silniki montowane wraz z manualna 6-biegową skrzynią. Mam na myśli jego najwieksze wady, poniewaz zdania na ten temat sa podzielone. Wedlug niektorych, silnik ten cechuje sie spora awaryjnoscia. Czy to prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Powiem w ten sposob:

w 2008r kupilem swoj pierwszy 2.5 TDI AFB 150KM, FWD, manual, AVANT i jakbym nie byl zadowolony to napewno bym nie kupil kolejnego 2.5 TDI.

W pierwszym generalnie nic nie robilem - bylem niesamowicie zadowolony i dlatego postanowilem zmienic na cos mlodszego i padlo na 2002r AKE 180KM, Quattro, Tiptronic, Avant.

Fakt ze musialem w nim cos zrobic tzn wyszla hydraulika i sa nowe walki, dzwigienki i popychacze. auto robie dla siebie i planuje nim troche pojezdzic wiec nie oszczedzam. moze i nie jest tanie w utrzymaniu ale da sie wytrzymac. zapewne w wolnej chwili pochwale sie czym jezdze i co inwestuje pieniadze ze skarbonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

do 2003 wychodziły 150ps i 180ps (ake) miały wadę fabryczna z walkami i ich hydraulika i sie lubialy sypac, lecz jeżeli ktos dbał o silnik lal dobry olej (5w40 przeważnie a nie 10w...) to silnik będzie smigal bez problemu

od 2003r wychodziły juz silniki 155ps 163ps 179ps(bau i inne) gdzie w/w problemy byly wyeliminowane przez audi

ale jak to jest zawsze mówią "najgorszym ogniwem tego samochodu jest - poprzedni właściciel"

więc dobrze trzeba sprawdzić zanim sie kupi bo nawet te po 03r sa poprawione a sie sypia bo ktoś musiał ten silnik doprowadzić do takiego stanu

ja kupiłem 03r BAU quattro avant i jak narazie jestem zadowolony

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Generalnie mniejsze lub większe wady miały wszystkie silniki 2,5TDI, dopiero, jak poprzednik wspomniał od 2003 *BAU* są pozbawione wad fabrycznych.

Ja mam BAU 2004 180km 2004 TipTronic Avant Quatro i odpukać, od połtora roku tylko zwykły serwis, w lipcu wymieniam rozrząd, rolki, napinacze, pompę wody i świece żarowe, i mam nadzieje że tylko to :)

 

Co do silników 2,5tdi BAU, tzreba naprawde nie dbać, aby go zajechać :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie