Skocz do zawartości

Audi 1.8t/2.0 tfsi podstawowe informacje


Asd12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu zacząłem powoli rozglądać się za nowym samochodem, mój aktualny - opel 1.6, co tu dużo mówić, jest bardzo mułowaty. Na początku wybór padł na impreze wrx, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, jednakże koszty utrzymania, oraz usterki, może nie szybko, ale jednak sprowadziły mnie na ziemie. Zacząłem więc szukać dalej, no i znalazłem s3 8l, jeżeli chodzi o wygląd, dla mnie średni, ale ma ten zapas mocy, który mi w zupełności wystarczy. Będąc wczoraj u kolegi który ma a3 1.8t, stwierdziłem że raczej nie ma to sensu, bo dosłownie siedzę na tylnej kanapie, a chciałbym, żeby z tyłu było choć trochę miejsca. Szukając dalej natrafiłem się na a4 b7 2.0 tfsi / a4 b7 1.8t, spodobały mi się, nie powiem, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, czy takie auto nada się na daily? Szukam czegoś, czym będę mógł jeździć po mieście, i dojeżdżać do sąsiedniego miasta na uczelnie, czasami jakieś wycieczki. Obecnym autem jest mi trudno wyprzedzać cokolwiek, czasami nawet wjazd pod górkę oznacza piłowanie na 2 - ogółem dramat. Auto będę kupował dopiero za pół roku, bo akurat tak mi się kończy ubezpieczenie, no i nie mam jeszcze pełnej kwoty. Na tą chwile, myślę nad 20k za samochód  (+powiedzmy ~2k jeżeli będzie warto) dodatkowo, jakie są bolączki tych samochodów? Na dzień dobry pewnie będzie rozrząd, filtry, olej etc. Czy jest coś, na co będę musiał uważać? Dam za przykład, panewki w wrx. Jeżeli chodzi o ewentualne gazowanie, bo jeszcze za dużo nie wiem na temat spalania, itp. Z tego co wiem, jak już, to tylko 1.8t, 2.0 tfsi raczej średnio, tak? Przy ewentualnym kupnie, na co zwracać szczególnie uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie