Skocz do zawartości

Jakiej marki oleju używacie?


michał YaGODA

Jakiej marki oleju używacie?   

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki oleju używacie?

    • Mobil
      14
    • Castrol
      34
    • Lotos
      1
    • Motul
      9
    • Orlen
      0
    • Elf
      1
    • Total
      0
    • Shell
      5
    • Bp
      0
    • Inny
      3


Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym poruszyć temat oleju jaki zalewacie. Chodzi mi przede wszystkim jakiej firmy olej lejecie do swoich silników oraz czy jest to olej mineralny, półsyntetyczny czy syntetyczny. Jestem ciekawy Waszych doświadczeń w tym zakresie. Ja od samego początku zalewam syntetyczny Castrol EDGE 5W-30 i bardzo sobie go chwalę ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja muszę wam powiedzieć,że po przejściu na Motula Specyfic VW505.01 uważam,że jest to olej godny polecenia do PD. Przede wszystkim auto z rana na zimnym pracuje o wiele ciszej, "bierze" mniej oleju. Kultura pracy tego silnika jest o wiele lepsza. Zmieniłem go także w VW Touranie i też zauważam zmiany. (też 2.0 TDI). Warto spróbować :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Potwierdzam co napisał Jeżu. Po zakupie samochodu musiałem na szybko wymienić olej i mialem przez to Mobil 1. Jakieś 2000km temu wymienilem na Motul Specific 505.01. Byc moze jest w tym troche efektu placebo, ale mam wrazenie, ze silnik spokojniej pracuje na wolnych obrotach.

Motul 5litrow kosztowal mnie ok. 45E. Uwazajcie tylko, kupujcie w sprawdzonych sklepach.

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Obecnie mam Castrola EDGE 5W30. Doczytałem się na różnych forach, że trzeba uważać przy zakupie oleju bo prawdopodobnie jest bardzo dużo opakowań olejów pobrabianych. Taki nasz kraj, wiele aut to "Szczepany", "Szpachlowozy" i sklepy zawalone podrobionym olejem. Polecam stronę www.tylik.motogrono.pl i stronę bezwypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja również od samego początku jeżdzę na oleju Castrol 5W-30, mam LPG już ponad rok i w ogóle oleju nie bierze, więc z czystym sumieniam mogę polecić. Słyszałem też, że Motul ponoć jest dobry, ale nigdy nie próbowałem wlewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie