Skocz do zawartości

Audi A3 8V


moore715

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Jestem nowym uzytkownikiem  forum wiec witam was wszystkich .

 

Niedawno zakupilem swoje nowe autko A3 8v 1.6tdi ultra. skrzynia manual.

 

Od zakupu auta , nieraz zauwazam ze podczas ruszania z jedynki , pojawia sie odglos szurania (tarcia) metal o metal trwa to doslownie sekunde -tylko wtedy jak przytrzymam pedal sprzegla i powolutku go zwalniam  i potem cisza , objawia sie to  rzadko ale przykulo to moja uwage.

Czy ktos mi moze podpowiedziec co to moze byc ?

 

Mam nadzieje ze to nic powaznego  ,oby :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

straszyc nie chce, ale może być to zarówno sprzęgło jak i łożyskowanie w skrzyni lub setka innych rzeczym. 
Za mało szczegółów podałeś kolego, 

Czy dzieje się to na ciepłym silniku czy zimnym, lub bez znaczenia ? 
K

Czy przy dynamicznym ruszaniu czy tez normalnym ? 
 

Kola skręcone czy wyprostowane? 
 

potestuj i podaj szczegóły, a ktoś napewno podpowie . Lecz podejzewam, jeżeli zacznie się nasilać to skończy się tak czy inaczej wizyta u mechanika, chyba ze sam coś ogarniasz z mechaniki I masz na to warunki, jeżeli tak to badaj i diagnozuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

. Wlasnie wrocilem od mechanika , jeden stwierdzil ze cos dzieje sie ze sprzeglem (testowal z zaciagnietym recznym , i ruszal do przodu i do tylu , i pojawilo sie to 3x )a z ciekawosci pojechalem tez do drugiego (tez tak samo robilismy  z zaciagnietym recznym i zadnego idzewu tego efektu co sie pojawia) ,  to tamten mi powiedzial ze nic nie widzi w sprzegle , .

Teraz co do twoich pytan :

 

Dzieje sie to na cieplym silniku ale to sporadycznie , ale sie pojawia . 

 

Pojawia sie ten dzwiek jak przytrzymam w polowie sprzeglo i trzymam, bo jak zwalniam sprzeglo normalnie to nigdy to nie wystepuje, czy dynamicznie ruszam tez sie to nie pojawia 

Kola mam zawsze na wprost. 

Narazie wlasnie chce poobserwowac ,testowac  czy bedzie to z nasileniem sie dzialo  czy tez nie . 

Moze jeszcze ktos cos mi podpowie na co licze .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie