Skocz do zawartości

Audi Q5 S-tronic


grex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu Q5 2.0 tdi 170 km i jest sporo wersji z s-tronic i zastanawiam się czy skusic sie na s tronic czy pozostac tradycyjnie przy manualu :).

Za pozostaniem przy manualu przemawiaja krążące opinie o awaryjnosci s-tronic z z drugiej strony pisza inni ze spoko i ze jak olej wymieniany co 60 tys to nic sie nie dzieje.

Czy np takie autko od pierwszego właściciela (salon polska) serwisowane tylko w aso z przebiegiem 150-180 tys to ryzykowny zakup czy nie ma sie raczej czego obawiac?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem podobne obawy jak ty przed zakupem S-tronica . Choć wcześniej zarzekałem się że nigdy nie kupię "automata" tylko  only manual to ci powiem że jednak zaryzykowałem i naprawdę powiem że się opłacało . Wygoda i komfort jazdy jaki daje S-tronic jest bez porównania do manuala. Okej w skrzyni manualnej powiedzmy że możesz nie tykać i nie robić przy niej nic przez 200-300 tyś km (tylko ewentualnie sprzęgło+dwumas które przy tej masie auta zajedziesz o wiele szybciej ale to inny temat) i jest po prostu tańsza. Ale regularne wymiana oleju ( pamiętaj dynamiczna nie statyczna ) co około 60 tyś  km koszt ok. 1500 zł to naprawdę nie jest dużo w porównaniu do komfortu. Jeśli mieszkasz na wzniesieniach bardzo pomocne w S-troniku jest tryb tiptronica czyli możesz sobie spokojnie wrzucać manualnie biegi np. 2-ieg i zjeżdżać w zimie z górki wiedząc że cię gdzieś nie popchnie.  Poza tym w mieście jazda automatem to jest bajka . Pod żadnym pozorem nie kupuj Multitronica jest parę osób co go chwalą ale naprawde s-tronic jest o 1000% bezpieczniejszy i trwalszy.  Jak zbytnio nie znasz się na sprawdzeniu skrzyni podczas jazdy , znajdź sobie jakiegoś speca od tego co pojedzie z tobą to auto oglądnać  warto postawić flachę i mieć pewne niż później płakać.  Z tego co słyszłałem to przy s-tronikach najbardziej co może się zepsuć to mechatronika to koszt ok. 4 -7 tyś złotych , występuje ona przeważnie między 200-250 tyś. km ale nie słyszy się o tym tak często . Zresztą  łatwo znaleźć takie modele na olx z przebiegami ponad 300 tyś więc myślę że te automaty to całkiem trwale skrczybyki

Odnośnie auta - nie jestem zwolennikiem kupowania samochodu z Polski , wiadomo nie każdy tak dba  ja swój sprowadziłem ze Szwecji i serwisowany w audi do 2019 r. i powiem w tym stanie w Polsce bym nie znalazł choć długo szukałem.

Jak coś ja jadę własnie na wymianę oleju w skrzyni i w silniku niebawem. W nowym sączu masz w firmie bodajże HAN BIG wymieniają dynamicznie  olej w skrzyni i w silniku  + filtry około 1750 zł - czas jakieś 6-7 h.

 

Jakbyś chciał się coś jeszcze dowiedzieć przed kupnem to mi pisz , siedzę już trochę w temacie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie