Skocz do zawartości

Świecącą kontrolka oleju audi a4 b5 Quattro 1.8t aeb


tomek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim audi a4 b5 Quattro z silnikiem 1.8 t aeb mianowicie swieci kontrolka oleju. Wiem że już nieraz był poruszany ten problem. Tylko problem polega na tym że kontrolka swieci przy pewnych obrotach silnika to jest 1500do2500 i potem gaśnie. Powiem co już wymieniłem w silniku to jest pompa oleju smok wyczyszczony, czujnik ciśnienia oleju, napinacz lancuszka rozrzadu walków. Najciekawsze jest to że ciśnie jest podłączyłem manometr i ciśnienie pokazuje na wolnych obrotach 1bar na rozgrzanym silniku i dodając obrotów wzrasta, najciekawsze i nie dające mi spokoju to jest to że jak odłączę przewod od czujnika ciśnienia oleju to moim zdanieniem nie powinno nic wskazywać a kontrolka zachowuje się tak samo tzn ze przy obrotach 1500 zaświecą się a powyżej 2500 gaśnie czy to może problem z licznikiem bo już sam niewiem a licznik jest z fissem niewiem już co robić z góry dziękuję za radę może ktoś miał podobny przypadek pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy już naprawiłeś ale podzielę sie moim przypadkiem. u mnie kontrolka zapalała się na czerwono na rozgrzanym silniku przy obrotach poniżej 1000. Po przygazowaniu na 2500 znikała i zapała się poniżej 1000 i tak w koło. Czujnik był wymieniany jakiś rok temu a w tym roku wymiana oleju z demontażem i czyszczeniem miski olejowej. To zrobiłem pomimo tego problemu ponieważ raz na 3-5 lat trzeba miskę wyczyścić. Pomiary ciśnienia oleju książkowe. już myślałem że jest pompa do wymiany ale zacząłem od czujnika . To tylko ok. 18 zł no i dużo mniej pracy. to był strzał w 10. Do tego zrobiłem płukankę silnika.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie