Skocz do zawartości

samochód gaśnie i nie chce zacząć na zimno (Ale jak jeździ to jeździ sprawnie)


audiaugust3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ! Kupiłem Audi A3 8p 2L TDI (170 KM), 2005 z 200 tys. kilometrów, kod silnika BMN. Po miesiącu użytkowania bez problemów zainstalowałem mapę na 200 HP w "tuneforce poznań". Jednak następnego ranka po zainstalowaniu mapy samochód miał problemy z uruchomieniem, po długim męczeniu ruszył. Następnie samochód losowo wyłączał się podczas jazdy po mieście lub wkrótce po uruchomieniu samochodu. Chociaż jak już dotarłem do autostrady, to nie miałem żadnych problemów. Czasami, gdy zgaśnie, nie uruchamia się ponownie, dopóki nie przeczekam około 10-20 minut. Czasamy zaczynał bez problemu lub czasami nie uruchamiało się przez dzień lub dwa, a potem dopiero po wielu długich próbach. W zakresie moich testów, gdy jechałem nim przez około 20 minut auto już by nie zgasło, dopóki nie wyłączę samochodu i nie pozwolę mu siedzieć przez około pół dnia. Jeśli pozwolę mu siedzieć przez 1, 2 lub nawet 3 godziny, normalnie zacznie się go odpali, czasami z lekka trudnością. Byłem u mechanika 3 razy. Po raz pierwszy powiedzieli, że otrzymali kod błędu informujący, że listwa zasilająca od wtrysków jest uszkodzony. Więc ją wymienili. bez zmian .... wtedy już był czas na serwis, więc wymieniłem wszystkie filtry itp. Zauważyli, że w układzie paliwa jest olej, więc dwukrotnie wymienili filtr paliwa, żeby go trochę wyczyścić… Bez zmian. Następnie na trzeciej wizycie stwierdzili, że pompa paliwowa niskiego ciśnienia nie działa i uszczelka wokół pompy paliwowej wysokiego ciśnienia jest zła i dlatego w układzie paliwowym znajduje się osad od "olej" chyba.... Więc naprawili to i ponownie wymienili filtr paliwa ... bez zmian. W tym momencie wydałem około 3000 zł i nic się nie zmieniło. Czytałem artykuły z podobnymi objawami i w kilku z nich dotyczą one przekaźników i sterownika silnika (ecu po angielsku). Czy ktoś ma jakieś pomysły, od których powinienem zacząć szukać? Albo na co powinienem zwrócić uwagę mechanikowi? Powinienem też znaleźć innego mechanika może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • audiaugust3 zmienił(a) tytuł na samochód gaśnie i nie chce zacząć na zimno (Ale jak jeździ to jeździ sprawnie)
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie