Skocz do zawartości

Problem z wyciem przy zmianie biegów


selega1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Q7 3,0tdi, 8 tiptronic, 245km od 3 tygodni i już mam problem. Na zimnym skrzynia biegów zmienia biegi szybko i bez szarpnięć w górę i dół. Jednak jak auto się rozgrzeje, przy zmianie biegu z 1 na 2 przed samą zmianą pojawia się wycie i myślę że trochę przeciąga. Oprócz tego przy zwolnieniu ale nie zatrzymaniu, po normalnym przyspieszeniu wchodzi dziwnie na wysokie obroty na 1 biegu i potrafi szarpnąć. 

Wymieniłem oleje w skrzyni, mostach itd. Oprócz tego wymieniłem akumulator na nowy bo raz nie mogłem odpalić na starym. 

Pomóżcie bo po zakupie wydałem już 7 tys(AC, skarbówka, koła zimowe...)  a skrzynia mnie wkurza, bo miesiąc temu sprzedałem Q7  z 2008r że skrzynią 6 i tam nic się nie działo. 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisz czy zrobiłeś to, bo miałem podobnie gdy zmieniała bieg przy "zwolnieniu ale nie zatrzymaniu " szarpnęła ale nie wchodziła na obroty i nie wyła.Ja zmieniłem tak samo olej filtr ,ale przed powiedziałem mechanikowi żeby sprawdzili.Po wymianie przestało a gość od skrzyni powiedział że wszystko jest ok ze mogło to być przez nie profesjonalną wymianę wcześniej, coś może w tym być bo gdy byłem u innego wcześniej powiedział że potrzebuję na wymianę 2 godziny i 6l oleju a ten co zrobił potrzebował 5godzin żeby skrzynia wystygła i 9l oleju. Odezwij się jak ogarniesz ten temat jestem ciekawy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrali nowe oprogramowanie i tyle. Skrzynia do rozebrania i remontu. 

Potrzebuję skrzynię do Q7 po lifcie 3,0 tdi, oznaczenie skrzyni MHP, silnik CJGA. Jakby ktoś coś słyszał dajcie znać.  Pozdrawiam 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie