Skocz do zawartości

Czujnik nasłonecznienia i gong


DarekSzelesr

Rekomendowane odpowiedzi

Doprowadzam do ładu moje nabyte Q5 .Mam błąd w climatroniku dotyczący czujnika nasłonecznienia . Wyjąłem czujnik i stwierdziłem ,że nie jest on podłączony  .

Pewnie coś było robione i kabel z wtyczką wpadł pod deskę ,jak dostać się do niego ,wie ktoś? .Myślałem  o wyjęciu schowka ,lub zdjęciu osłony głośnika centralnego ale boje się  

że uszkodzę tą osłonę a nie mam pewności ,że po zdjęciu będzie jakiś dostęp .

Druga sprawa do brak sygnału ostrzegawczego przy np. zapaleniu kontrolki paliwa itp , Dźwięk niezapięcia pasów jest ,kierunkowskazów jest ,świateł jest ale ne ma otwarcia drzwi ,kontrolek i nie wiem czego jeszcze ale przy wyłączeniu silnika bez pozycji P na skrzyni chyba też powinno coś pikać .Mam VCDS  tylko nie wiem gdzie szukać problemu ,błędu we wskaźnikach nie ma ,był błąd  005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja ,ale chyba był on spowodowany źle wykonanym kasowaniu inspekcji ,zrobiłem to i błąd zniknął.

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.08.2021 o 12:47, DarekSzelesr napisał:

Doprowadzam do ładu moje nabyte Q5 .Mam błąd w climatroniku dotyczący czujnika nasłonecznienia . Wyjąłem czujnik i stwierdziłem ,że nie jest on podłączony  .

Pewnie coś było robione i kabel z wtyczką wpadł pod deskę ,jak dostać się do niego ,wie ktoś? .Myślałem  o wyjęciu schowka ,lub zdjęciu osłony głośnika centralnego ale boje się  

że uszkodzę tą osłonę a nie mam pewności ,że po zdjęciu będzie jakiś dostęp .

Druga sprawa do brak sygnału ostrzegawczego przy np. zapaleniu kontrolki paliwa itp , Dźwięk niezapięcia pasów jest ,kierunkowskazów jest ,świateł jest ale ne ma otwarcia drzwi ,kontrolek i nie wiem czego jeszcze ale przy wyłączeniu silnika bez pozycji P na skrzyni chyba też powinno coś pikać .Mam VCDS  tylko nie wiem gdzie szukać problemu ,błędu we wskaźnikach nie ma ,był błąd  005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja ,ale chyba był on spowodowany źle wykonanym kasowaniu inspekcji ,zrobiłem to i błąd zniknął.

proszę o pomoc

Nikt nic nie napisał ,a ja się nie poddaję:)

Więc tak auto miało wymienianą deskę po wystrzale poduszki pasażera ,ten co to zakładał nie przełożył kostki od czujnika słońca bo pewnie nie chciało mu się.

Ogólnie to z tymi powypadkowymi to tak jest przy zakupie trzeba by rozbierać i zobaczyć jak to jest złożone ,a zazwyczaj to jest bardzo słabe. W moim tragedia!!!

Poduszka pasażera sprawna ale prawe złącze to niebieskie jest ułamane ,więc już nie podłączyli tylko jest rezystor. No i ten czujnik nasłonecznienia nie daje rady odszukać ten przewód. Biorę po uwagę dwie opcje :

1 .Poprowadzić nowy przewód ,tylko nie wiem gdzie on idzie  ,znalazłem wtyczkę z przewodami na foto widać kolory kabli ,mam nadzieję ,że mam takie same ,

IMG_20210902_183450_resized_20210902_101608205.thumb.jpg.753f01d8c61eeb55b6e2473f94d0b160.jpg

2. po wymontowaniu kratki nawiewu widać w miejscu czujnika jakiś kabel ,jeśli to on to mogę go ciągnąć ,może wyjdzie wtyczka  a jak się urwie to też się napprawi ale czy to ten kabel? czy w tym miejscu może być jeszcze coś innego? jakiś czujnik np. temperatury kanału nawiewu na szybę?

Więc jeśli tylko ktoś coś wie to proszę wskazówkiInkedIMG_20210902_222708_resized_20210902_103115576_LI.thumb.jpg.e5c477edd60cce169b7ab6259f7b5b9a.jpgInkedIMG_20210902_223734_resized_20210902_103829623_LI.thumb.jpg.c24891bc3a0fdae3c3f354a3ecc627f3.jpg 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie