Skocz do zawartości

filtr cząstek stałych


pitus19872

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Chciałbym dowiedzieć się czy w moim Audi A4 1,9 TDI 130KM 2001 rok znajduje się filtr cząsteczek stałych czy nie?? W jaki sposób moge to sprawdzić? Dodam, że niestety kupiłem auto bez książki, a tabliczka w bagażniku jest nieczytelna:( Nie wiem jaki olej wlać do silnika...specyfikacja 507.00 czy 505.01??

Z góry dziękuje za pomoc:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź swój numer VIN tutaj: http://www.vw-club.ru/vw/vin/. Jeżeli po rozkodowaniu numeru VIN znajdziesz oznaczenie 7GG, to będzie oznaczać, że masz filtr cząstek stałych. Co do oleju, to do pompowtrysków zalecany jest CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40 505.01...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź ale niestety nie umiem połapać się na tej stronie którą mi podałeś. Numer vin auta to WAUZZZ8E32A011019, jakbyś mógł to prosiłbym o sprawdzenie;) W sumie to chodzi mi o to, że podobno jeśli samochód posiada filtr cząsteczek stałych to zalewa się olej o specyfikacji 507.00 a jeśli takiego filtru nie posiada, to tak jak pisałeś 505.01...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej tematowi i niestety nie da się tego sprawdzić po tym dekoderze VIN. Możesz to sprawdzić w ASO podając numer VIN lub w książce serwisowej lub nalepce w bagażniku - niestety z tego co piszesz pozostaje Ci tylko wizyta w ASO. Oznaczenie 7GG oznacza filtr cząstek stałych.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic się nie stanie jak zalejesz olej o specyfikacji 507, a nie posiadasz filtra cząstek stałych. Jest to olej o specyfikacji Long Life, gdzie można go wymieniać co 30 tyś. kilometrów. Jeżeli nie masz DPF'a (filtr cząstek stałych) to spokojnie możesz zalać 505, który jest dedykowany dla pompowtrysków - wtedy powinno wymieniać się go co 15 tyś. kilometrów.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie