Skocz do zawartości

Akumulator A3 8V


Ciacho1987

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej a3 8V 1,4 tfsi CoD ultra 150KM z 2015 z systemem start stop akumulator Moll 69Ah 360A 6R0915105B i chciałbym go wymienić na nowy. Taki ciężko dostać. Znalazłem w necie, że odpowiedni będzie 70Ah i 760A. Czy będzie ok? W związku z tym, że miałem akumulator o innych parametrach to muszę go kodować? Czy coś mi padnie po wymianie w sensie otwieranie szyb, zamek centralny itd.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość, to na czas wymiany akumulatora podłącz prostownik, który pozwoli utrzymać 12V w obwodzie.

Co do kodowania nowego aku - co masz obecnie zakodowane w 19-CAN Gateway / Długa adaptacja / Kanał 04 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze byc cos takiego jak ladowarka ctek mxs5.0 czy sie  nie nadaje?

Dzisiaj postaram sie podpiac auto i napisze co mam zakodowane.

W aucie mam aku EFB to takiego szukac czy AGM?

Edytowane przez Ciacho1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączałem swoją A4 i tam mam kodowanie długie po takiej ścieżce jak pisałeś, ale w A3 nie mam.

Mam nastawy podstawowe 04 i adaptacja 10.

Nie wiem co wybrać i co w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ustawienia akumulatora będą w Adaptacji (piszę prawdopodobnie, bo nie mam możliwości sprawdzić, jak to jest w A3).

Po wejściu w Adaptacje spróbuj użyć wyszukiwania zwrotu "battery adaptation" lub "battery replacement". Na Youtube jest parę filmików, na których ludziska kodują nowy aku w A3 za pomocą Obdeleven. Może ci to pomoże?

Np.:

 

Edytowane przez steve69
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vcds.

Faktycznie masz znowu racje z tym oznaczeniem. 

Jutro jade po nowy aku mam nadzieje ze dam rade znalezc nr seryjny.

Wlasciwie co sie stanie jak zle wprowadze nr seryjny?

Chyba ze wiesz jaki bedzie nr tego aku:

https://m.intercars.pl/produkty/1844183-akumulator-varta-efb-70ah-760a-p

Edytowane przez Ciacho1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy numerze seryjnym ważne jest tylko, by miał on 10 znaków.

 

Tu masz info z http://wiki.ross-tech.com jak to zrobić w VCDS (przewiń do 19-CAN Gateway using (UDS/ODX)):

Adaptation

Installation of a new battery requires the use of the [Adaptation-10] function under 19-CAN-Gateway control module. Use the drop-down menus to enter the Part Number, Vendor, and Serial Number information located on the new battery .

[Select]
[19 - CAN-Gateway]
[Adaptation - 10]

  • Battery adaptation - Size (this may be something like IDE03256-MAS04490 Battery adaptation - Size)
    • Select the battery Ah rating from the drop-down menu followed by [Do It!] and confirm [Yes]
  • Battery adaptation - Manufacturer (this may be something like IDE03256-MAS03159 Battery adaptation - Manufacturer)
    • Select the battery manufacturer from the drop-down menu followed by [Do It!] and confirm [Yes]
  • Battery adaptation - Serial number (this may be something like IDE03256-IDE00010 Battery adaptation - Serial number)
    • Type the serial number code from the replacement battery followed by [Do It!] and confirm [Yes]

Providing the value was accepted by the controller the new battery coding is complete.
[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]

 

 

Edytowane przez steve69
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.09.2021 o 15:59, Ciacho1987 napisał:

Mam w swojej a3 8V 1,4 tfsi CoD ultra 150KM z 2015 z systemem start stop akumulator Moll 69Ah 360A 6R0915105B i chciałbym go wymienić na nowy. Taki ciężko dostać. Znalazłem w necie, że odpowiedni będzie 70Ah i 760A. Czy będzie ok? W związku z tym, że miałem akumulator o innych parametrach to muszę go kodować? Czy coś mi padnie po wymianie w sensie otwieranie szyb, zamek centralny itd.?

Pozdrawiam

zastosuj również około 60ah w technologi efb mam drugie auto z tym silnikiem i wymieniałem

 

ja założyłem taki i działa elegancko  

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-grom-efb-start-stop-60ah-600a-prawy-plus-dtr/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.01.2024 o 15:05, barecki23 napisał(a):

agm niema sensu za drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie