Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów s-tronic


matmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wymieniał olej w skrzyni biegów s-tronic? Mam przejechane 80 tyś i chce to zrobić. Mechanicy mówią aby wymieniać tylko i wyłącznie metodą grawitacyjną, ponieważ przy wymianie dynamicznym jest dużo większe ryzyko uszkodzenia skrzyni. 

Czy ktoś miał doświadczenie w tym temacie? 

Rok 2015, 1.4 TFSI 125KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję kolegę Dev z innego forum audi:

"A po ...uj w s-tronicu wymiana dynamiczna ? Olej w tej skrzyni służy tylko do smarowania sprzęgieł i mechatroniki. W DSG i Multi robi się to tradycyjna metodą, jedynie w TIPie robi się dynamicznie (jak ktoś chce) bo olej jest elementem który przenosi napęd na koła."

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, dlatego skłaniam się zdecydowanie ku wymianie metodą grawitacyjną.

Pytanie zatem kto wymieniał, przy jakim przebiegu, jaki koszt i ewentualnie gdzie (teren Wrocław+30km) ?

 

PS. Jak chciałem wymienić w salonie to odpisali mi, że w tej skrzyni olej się nie wymienia, bo się sam regeneruje :O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Podbijam temat. Czy ktoś z Was wymieniał olej w skrzyni biegów s-tronic i ma do polecenia warsztat w Warszawie i okolicach, który mógłby się tego podjąć. U Krotoskiego i u Cichego podtrzymują, że olej jest niewymienialny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie