Skocz do zawartości

Temperatura silnika spada do 70c po włączeniu ogrzewania


Maxivoice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b7 1.9 tdi i mam problem z temperatura. Tak już się działo gdy nie było mrozów. Prawdopodobnie od początku gdy go kupiłem ( wrzesień). Auto nagrzewa się do 90c jedynie gdy nie włącze ogrzewania ani nawiewu. Inaczej spada po minucie do 70c i  nagrzeje się maksymalnie do 70c z ogrzewniem czy to podczas jazdy czy postoju.Termostat wczoraj wymieniony firmy wahler i bez zmian. Dodam ,że cieple ogrzewanie i nawiew działa bardzo dobrze. Mam w planach wymianę czujnika temperatury ale wątpię by to coś dało. Jakieś sugestie panowie? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem uszkodzonego czujnika temperatury płynu chłodzącego G2/G62 (czujnik podwójny) jest zazwyczaj wahanie wskazówki miernika temperatury w zegarach. Czyli teraz jest 90, za chwilę 50, potem 70, itp. Jeśli nie ma wahnięć, a jedynie sinik jest niedogrzany, to raczej winę za to ponosi termostat.

Żeby się upewnić, że winny jest czujnik, a nie termostat, dobrze jest sprawdzić za pomocą VCDS wskazania czujnika w grupie 007 w 01-Engine oraz w grupie 003 w 17-Instruments. Pomiary wykonujemy najpierw na zimnym silniku, a potem na rozgrzanym.

Jeśli pomiar w 4 okienku grupy 007 jest taki sam (lub prawie taki sam) jak pomiar w 1 okienku grupy 003, to można założyć, że czujnik jest OK. Jeśli jednak pomiary różnią się znacznie, to czujnik do wymiany.

 

Tak to wyglądało u mnie przy uszkodzonym czujniku G2/G62 w mojej A4 B6.

Pomiar na zimnym silniku:

zimny.thumb.png.c68c4af21b7cbd1c5a0ade535665e7bc.png

 

Pomiar na rozgrzanym silniku:

cieply.thumb.png.b3f94b5a4c77372ddb68080933d2dea2.png

 

Jak widać G2 (z którego pomiar idzie na zegary) znacznie zaniżał w porównaniu do G62 (z niego pomiar idzie do sterownika auta).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie