Skocz do zawartości

Woda w bagażniku moduł PDC przestroga!


DarekSzelesr

Rekomendowane odpowiedzi

Opisze pewne zdarzenie które może być przestrogą dla innych .

Zaczęło się od kilku błędów czujników parkowania ,błędy sporadyczne i nie zwróciły mojej uwagi. Pewnego dnia zaświeciła się kontrolka ESP ,jednak po ponownym uruchomieniu silnika było już Ok. A dalej lawina błędów na zegarach wszystko się zapalało ABS ESP hamulec postojowy ,obrotomierz szalał ,dziwne komunikaty się wyświetlały ,szybkościomierz przestał wskazywać ,same gongi i błędy .Jak podłączyłem VCDS to aż czerwono było ,same błędy komunikacji sterowników. Myślałem,że to coś z zasilaniem i od tego zacząłem szukać .Okazało się ,że do modułu PDC  nalała się woda która dostała się do bagażnika przez szyberdach (zapchane odpływy) a moduł robił zakłócenie na magistrali CAN .Moduł po jakimś czasie poszedł z dymem i wtedy zorientowałem się ,że cos nie tak z nim ,po odłączeniu komunikacja wróciła do normy i wszystko na szczęście działa .Nie myślałem ,że jedno uszkodzone urządzenie może robić takie zamieszanie w całej magistrali .Moduł do wymiany ,czy ktoś może podpowie jakie literki na końcu numeru będą też pasować na miejsce tego co miałem ?

IMG_20220312_200515_resized_20220312_081051860.jpg

IMG_20220312_200521_resized_20220312_081051527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie