Skocz do zawartości

Modyfikacje Q5 z 2019r.


Mateusz-J

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem właśnie Q5 45TFSI z 2019 roku, ale brakuje mi w konfiguracji kilku opcji, i pytanie czy ktoś robił takie przeróbki/doposażenia:

- jest odpalanie bezkluczykowe ale nie ma bezkluczykowego otwierania drzwi, da radę to zrobić?

- są czujniki parkowania przód i tył ale bez kamery i pytanie czy pod ten system MMI da radę dołożyć kamerę?

- klimatyzacja jest manualna. Jak bym chciał dołożyć climatronic to wystarczy panel przedni zmienić czy więcej "zabawy".

- przy tych panelach widziałem też że jest opcja podgrzewanych foteli, i czy jest opcja też dołożenia mat i zakodowania tej opcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.05.2022 o 10:18, Mateusz-J napisał:

jest odpalanie bezkluczykowe ale nie ma bezkluczykowego otwierania drzwi, da radę to zrobić?

Musisz wejść w menu w mmi i tam ustawiasz otwieranie keyless żeby Ci odtwierało i zamykało dotykiem 

Co do kamery Wydaje mi sie  ze da sie dołożyć tylko by pewnie mmi trzeba było przeprogramować

Klima sterownik musisz chyba wymienić 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtek85 napisał:

Musisz wejść w menu w mmi i tam ustawiasz otwieranie keyless żeby Ci odtwierało i zamykało dotykiem 

 

O ile auto jest wyposażone w tę funkcję.

Może być tak, że jest tam tylko "Keyless-Go" (kod wyposażenia 4I6, 4I7 lub 4I8), czyli jedynie bezkluczykowe uruchamianie silnika. Żeby otwierać bezkluczykowo musi być dodatkowo "Keyless Entry" (kod wyposażenia 4I3, 4I4 lub 4I5).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić wyposażenie auta np. po VIN

Część z kodów wyposażenia znajduje się na "wlepce" w książce serwisowej:

IMG_6712.JPG.9a5196a9deda8a22e58c55c723f

ale nie wszystkie.

Np. pełna lista u mnie, to 5 stron A4 .

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale już wszystko zweryfikowałem w kilku firmach które się tym zajmują i stanęło na tym że dołożą mi kamerę cofania i Android auto. Koszty w miarę przyzwoite.

Dołożenie climatronic to koszt ok. 4000-5000zł. Keyless też ok. 4000zł także to odpuściłem bo koszta za duże. Podgrzewane fotele też sporo kosztują bo ok. 3500-4000zł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie