Skocz do zawartości

Czas czuwania radia .


Feroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Dwa pytania .

1 - Szukam pomocy odnośnie ustawienia czasu radia na wyłączonym zapłonie . Gdy wciągnę kluczyk ze stacyjki radio gra 5 -7 min da się ten czas gdzieś ustawić aby grało cały czas ?

2- to czy da się ustawić cały czas moc w zapalniczce samochodowej ? Mowa tu o audi 8v guattro 2.0 Diesel 2013 rok .

Wcześniej miałem 8P i tam cały czas zapalniczka miał moc i kamerka chodziła cały czas a w 8v odcina moc z wyjęciem kluczka . 

Będę wdzięczny za podpowiedz .

Pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

U siebie zmieniałem to w Green Menu (mam MMI 3G+). Być może w A3 jest taka sama możliwość. Jeśli dobrze pamiętam, czas pracy można było ustawić na 30 min max.

 

Ad.2.

Nie wiem, czy można to zmienić programowo. Wyjściem może być podpięcie kamery nie do gniazda zapalniczki, a do stałego plusa z bezpieczników w desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz .

1 - Próbowałem na panelu kontrolnym ale nigdzie nie widzę takiej opcji .

2- czyli domyślam się że pewnie jakaś przeróbkę trzeba zrobić . Dziwne bo jak kamerka ma być zasilana .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green Menu domyślnie nie jest aktywne. To menu inżynierskie. Aktywuje się je za pomocą interfejsu diagnostycznego (VCDS, OBDeleven, inne). Do tego nie na każdym radiu można je "odpalić".

onofftimer.jpg

 

Co do zasilania kamery, to z boku deski rozdzielczej są zdejmowane panele, pod którymi znajdują się bezpieczniki. Niektóre z nich są podpięte do stałego plusa, czyli napięcie na nich występuje cały czas niezależnie od tego, czy zapłon jest włączony, czy nie. Z takiego bezpiecznika można wziąć zasilanie do kamery.

Z drugiej strony takie zanikanie napięcia po wyłączeniu zapłonu, to zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora.

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve69 napisał:

Green Menu domyślnie nie jest aktywne. To menu inżynierskie. Aktywuje się je za pomocą interfejsu diagnostycznego (VCDS, OBDeleven, inne). Do tego nie na każdym radiu można je "odpalić".

onofftimer.jpg

 

Co do zasilania kamery, to z boku deski rozdzielczej są zdejmowane panele, pod którymi znajdują się bezpieczniki. Niektóre z nich są podpięte do stałego plusa, czyli napięcie na nich występuje cały czas niezależnie od tego, czy zapłon jest włączony, czy nie. Z takiego bezpiecznika można wziąć zasilanie do kamery.

Z drugiej strony takie zanikanie napięcia po wyłączeniu zapłonu, to zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz .

1- czyli muszę mieć odpowiedni program i dopiero w jakieś stacji diagnostycznej mogą mi to ustawić ? 
 

2- dziwne to jest bo w dawnej a3 miałem tak a nigdy nie mailem problemu z akumulatorem mimo wysokich minusowych temperatur . 
Zawsze auto normalnie odpalało czy aż tak ta kamperka wpływa na akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przeze mnie interfejs diagnostyczny to program oraz "kabelek" podłączany do gniazda diagnostycznego ODB w aucie.

VCDS (pracuje pod Windows):

paint-Hex-Net-10-VCHN10-1000x1000-1.jpg

 

 

OBDeleven (pracuje pod Androidem):

OBDeleven-z-atwe-do-usuni-cia-PRO-najnow

 

 

Do korzystania nie jest potrzebna stacja diagnostyczna. Jak już masz, to jest twoje. :D

Jest tylko jedno "ale" - trzeba mieć świadomość tego co się robi, bo można sobie narobić WIELKIEJ biedy.

Można poszukać kogoś/znajomego, kto już to ma i poprosić o zmianę kodowania.

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, steve69 napisał:

Wspomniany przeze mnie interfejs diagnostyczny to program oraz "kabelek" podłączany do gniazda diagnostycznego ODB w aucie.

VCDS (pracuje pod Windows):

paint-Hex-Net-10-VCHN10-1000x1000-1.jpg

 

 

OBDeleven (pracuje pod Androidem):

OBDeleven-z-atwe-do-usuni-cia-PRO-najnow

 

 

Do korzystania nie jest potrzebna stacja diagnostyczna. Jak już masz, to jest twoje. :D

Jest tylko jedno "ale" - trzeba mieć świadomość tego co się robi, bo można sobie narobić WIELKIEJ biedy.

Można poszukać kogoś/znajomego, kto już to ma i poprosić o zmianę kodowania.

 

Ok dzięki wielkie za wyjaśnienie .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie