Skocz do zawartości

Zwiększone obroty przy odpalaniu.


rafau62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem posiadaczem Audi A3 1.8 TFSI 160 2011 rok, otóż moje pytanie czy to normalna reakcja samochodu gdy podczas odpalania przez pierwsze ok. 15-20 sekund auto trzyma 1200 obrotów i jest lekko głośniejsze( nie jest to duży hałas) po czym spada do optymalnych obrotów i juz pracuje cicho i równo. Przy odpalaniu nie ma innych objawów typu wibracje, głośny dzwięk silnika itp, dzwięk dochodzi raczej z tyłu auta i lekko z pod maski po czym się normuje po 15-20 sekundach jak pisałem. Znajomy mówił że te auta mają jakiś "odkurzacz" i nie zrozumiałem o co mu dokładnie chodzi i że to normalne. Auto ma tak tylko gdy postoi noc ewentualnie te 8 godzin w pracy. Jakieś wskazówki? Za wszelkie informacje bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poczytałem trochę forum i posty w internecie i może to byc objaw filtra DPF. Dodam że pokonuje krótkie dystanse ok. 5 km do pracy. Czy tzw "przepalenie auta" 40km w ciągu jednego dnia tygodniowo może rozwiązać ten problem? Zakładając że pojadę do znajomego 20km w jedną strone na kawe i po 2/3 godzinach wrócę do domu przepalając kolejne 20km na obrotach 2500-3000 tysiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podwyższone obroty zaraz po odpaleniu silnika nie mają nic wspólnego z DPF. Tak po prostu jest, gdy odpalamy zimny silnik. Występuje to zarówno w benzyniakach jak i dieslach. Jak zauważyłeś, po kilkudziesięciu sekundach obroty stabilizują się.

Ty masz silnik benzynowy, więc DPF nie masz (DPF - Diesel Particulate Filter).  :-)

 

 

Edytowane przez steve69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli filtr GPF występujący w Benzynie źle napisałem, dzięki za informacje, czyli rozumiem że to normalny objaw i można spokojnie jeździć? Dodam jeszcze że po podpięciu pod komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie