Skocz do zawartości

2.0 FSI automat wibracje / nie zmienia biegów


Arturo22

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum zatem jeśli był podobny temat to z góry przepraszam. Mam taki problem w swoim aucie silnik 2.0 FSI automat. Kiedy jeżdżę "po mieście" ruszam, spokojnie wciskam i odpuszczam gaz itp. wszystko jest prawidłowo samochód ładnie zmienia biegi w górę i dół. Problem pojawia się kiedy wjadę na dłuższy odcinek trasy przy spokojnej stałej jeździe kiedy trzymam gaz w jednym położeniu przy około 2 tyś obrotów silnik jakby zaczynał wibrować, szarpać. Objaw natychmiast znika kiedy wykonam jakiś ruch gazem w górę / dół. Drugi poważniejszy objaw występuje kiedy wcisnę gaz "do spodu" auto niby normalnie zaczyna przyśpieszać, ale pod koniec 3 lub 4 biegu silnik będzie kręcił praktycznie do 6 tyś obrotów i biegu na wyższy już nie zmieni. Jednocześnie pojawi się również migająca kontrolka silnika. Odpuszczę gaz i bieg wejdzie na wyższy obroty spadną i będzie normalnie zmieniał biegi do najwyższego. Jednak kiedy potem będę chciał wyprzedzić jakiś pojazd niespodzianka auto szybko wejdzie na obroty, ale przyśpieszać nie chce. Mam nadzieję, że w miarę czytelnie opisałem problem. Z błędów jakie pojawiły się po podłączeniu do kompa to wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Olej w skrzyni wymieniony, świece zmienione, ciśnienie w cylindrach sprawdzone, cewki sprawdzone. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym objawem, albo ma jakieś pomysły na naprawienie problemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie