Skocz do zawartości

Letnio-jesienne problemy


athlon5

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A3 8p Sportback. Ma już swoje latka.(2008)

Lato zaczęło się od cieknącej chłodnicy. Na początku trochę z czasem coraz więcej. Zapadła decyzja ,że nie ma co czekać tylko wymieniać ( bo ile można dolewać)

W trakcie wymiany chłodnicy "wody" mechanik zasugerował mi wymianę chłodnicy klimatyzacji bo słabo wygląda a rozbierania sporo. OK zgodziłem się mając na uwadze awarię w najbliższym czasie. Obie chłodnice wymienione na nowe ...wszystko ok.

Ale nie na długo. Po ok tygodniu zaświecił się "ECON" i nie dało się go zgasić. Reklamacja. No fakt: czynnik uciekł bo gdzieś podwinął się oring.  Klima uszczelniona, nabita ponownie ale "wie Pan wszystko niby jest ok ale klima się nie włącza bo pokazuje przerwę na czujniku temperatury wewnętrznej (-50C)."

Kolejne sprawdzenie: to jednak nie czujnik w którymś z nawiewów a w klimatroniku. - "trzeba kupić taki panel i zobaczymy"

Kupiłem , kupiłem zły bo wtedy jeszcze nie wiedziałem ,żę są takie na 23 i na 22 cm :) Odesłałem 

Kupiłem kolejny tym razem już prawidłowo DIN 2 z dokładnie takim samym numerem jak mój (8PO820043AH)

Podmieniłem sam ale nic to nie dało .Wszystko działa poza klimą ( podgrzewanie foteli też ok)  Słyszę " musimy zobaczyć na kompie" -ok sprawdzimy w czwartek bo auto potrzebne.

Wczoraj do tego wszystkiego zaświecił się ECON i przestał działać nawiew -zupełnie nic. Wrrrrrrrrrrrrrrr 

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo coraz mniej mnie to bawi.

 

 

 

 

 

Edytowane przez athlon5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta jeszcze nie odebrałem .Ale podobno wszystko jest już ok.  Klima działa i wentylator wymieniony. Poprzedni poddał się wodzie z powodu niedrożnego odwodnienia.

Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK .Autko odebrane i wydaje się ,że wszystko działa jak należy.

Wymieniony został wentylator dmuchawy 1K1820015/MG ( poprzedni tak jak pisałem zamókł i prawie się zatarł)

Wymieniony panel klimatornika po interwencji elektryka zaczął w końcu rządzić.

Niemniej cała ta imprezka kosztowała mnie 600 PLN ( wentylator+ wymiana+ elektryk+ udrożnienie odpływów) + 150 panel klimatronika ( tak na marginesie serwis audi zaproponował mi nowy panel za 4360 PLN)

Edytowane przez athlon5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie