Skocz do zawartości

Audi Q5 FY 2.0 TDI 190km, Q 2017 r, Stronic, - Ogrzewanie .


Norbertq5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Panowie pytanie odnośnie Q5 FY 2.0 TDI 190 quattro 2017 r, S-tronic. 
Problem z ogrzewaniem góra leci ciepłe - nogi zimne + słaba siła nawiewu. Klima -3strefa. Komp wywala jeden błąd. Generalnie w zimne dni w środku jest nieprzyjemnie nawet na pełnym HI na panelu.

B11AF07 Silnik nastawczy klapy świeżego powietrza - Mechaniczna usterka

Miał ktoś podobny problem ? Auto z pewną historią Polski salon bezwypadek - nie żaden ulep. 
Prawdopodobnie wymiana otóż tego silniczka ( załączone zdjęcie ).
Wymiana tego tylko ASO, czy do ogarnięcia przez dobrego elektronika? Jak z dostępem do tego ?

Edytowane przez Norbertq5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Norbertq5 zmienił(a) tytuł na Audi Q5 FY 2.0 TDI 190km, Q 2017 r, Stronic, - Ogrzewanie .
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj mechanik wymieniał u mnie silnik nastawczy klapy wlotu powietrza zewnętrznego - klapa jedna nie otwierała się skutkowało brakiem nadmuchu powietrza szyby parowały i wynik brak ogrzewania. Jest to z moich informacji częsta awaria / słaba jakość / w tych modelach do 2020 r. W serwisie AUDI wymieniają cały układ sterowania - koszt ok. 3,500 zł . Ja u mechanika za silnik nastawczy kupiony w serwisie zapłaciłem 750 zł. plus wymiana . Mechanik twierdził , iż są  cztery i po kolei siadają. Kosztowna naprawa - pozdrawiam.                                

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Podobno to można regenerować...otwiera się ten moduł i ze środka wymienia potencjometr za 150 pln i składa z powrotem.....

Tam nie ma się co zepsuć tylko ja woda naleci to padaja potencjometry (środku jest silniczek potencjometr zębadka i taki mimośród też z tworzywa)

Dobrze to trzeba uszczelnić i nasmarować w środku (nie przesadzić :) ) i działa. Przed wymianą spróbować zrobić adaptacje podstawowoą VCS-em (w OBDeleven nie znalazłem jeszcze tego :) ), wtedy te klapki kolejno się otwierają przyjmując max open i max close. w 90% jednak potencjometr do wymiany lub zabrudzone styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie