Skocz do zawartości

Audi A3 3 piknięcia i wykrzyknik podczas odpalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Posiadam audi a3 z 2003 roku PB/LPG. 1.6 Kat. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem którego nikt nie jest w stanie rozwiązać. Autko wyświetla mi podczas odpalania wykrzyknik i 3 piknięcia na FIS ( Licznik Full Fis ). Próbowałem już wszystkiego. Dolałem płyn hamulcowy, sprawdziłem tarcze, klocki, ABS. Wymieniłem akumulator na nowy a nawet odmawiałem modlitwy. Niestety cały czas 3 piknięcia. Poza tym nic absolutnie się nie dzieje. Autko normalnie hamuje i ma moc. Co może być jeszcze za przyczyna. Kupiłem nawet nowe zegary ale w Lubuskim nikt nie potrafi ich wymienić. Proszę o pomoc. VCDS żadnych błędów on nie pokazuje...Jestem w stanie dojechać w Lubuskim lub okolicach :) Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy, które występują u ciebie zazwyczaj oznaczają rozładowany akumulator, zbyt niskie napięcie w momencie rozruchu. To, że wymieniłeś akumulator na nowy jeszcze o niczym nie świadczy, bo może być tak, że jakiś odbiornik w aucie rozładowuje ci akumulator podczas postoju. Po rozruchu alternator zapewnia prawidłowe ładowanie i wykrzyknika oraz piknięć już nie ma.

Jeśli masz taką możliwość, to niech jakiś znajomy stanie swoim autem obok twojego. Nie gasząc jego auta podłączcie kable rozruchowe z jego akumulatora do twojego. Teraz ty odpal swój samochód. Jeśli nie będzie wykrzyknika i piknięć, to jednoznacznie będzie świadczyło o tym, że masz problem ze zbyt niskim napięciem.

Jeśli jednak piknięcia i wykrzyknik się pojawią, to mimo wszystko szukałbym przyczyny w układzie hamulcowym (poziom płynu, jakość płynu, stan złącza czujnika poziomu tego płynu przy zbiorniczku, stan złącz czujników ABS).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie