Skocz do zawartości

Bieże olej A4 2002 r. 2000 l. benzyna


lezik

Rekomendowane odpowiedzi

wycieków żadnych nie ma ??

instalacja LPG ?

jaki ma przebieg ?

dymi na niebiesko ?

Właśnie rzecz jest w tym że: wycieków nie ma żadnych, jest instalacja firmy BRC ale jake ma to znaczenie? przebieg to tylko 114 tyś. żadnych objawów dymienia. Eksploatacja auta jest normalna bez żadnego obciążania silnika. Leje olej Castrol 5W40 syntetyk, co 1000km muszę dolać 250-300 ml oleju nie wiem co z tym zrobić. Czy to naturalne i normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bo auto zakupiłem z instalacją gazową. Miało przebieg 67 tyś i był to rzeczywisty przebieg gdyż do końca był serwisowany. Od początku jak tylko kupiłem, miałem z tym problemy, a jestem użytkownikiem już dwa lata. Nie wiem co z tym robić , Czy jest to normalne zużycie tego silnika? Czy podjąć się wymiany uszczelniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam. Problemu..nie ma:) Ten silnik w zasadzie jest taki sam jak silnik 2.0 ABK, stosowany od zamierzchłych czasów przez Audi min w Audi 80 2.0E. W aucie mojego ojca który jest pierwszym właścicielem:D Audi 80 2.oE od nowości, przy brzebiegu 290tys km apetyt na olej wynosił ok 800ml/1000km. Po remoncie tzw "góry" w tej chwili apetyt wynosi ok 50ml/1000km a silnik ma się świetnie. Nigdy nie pracował na LPG w tej chwili ma 339143km i nadal świetnie jeździ na oleju 10w40 :) Poprostu te silniki tak mają a rozsądnie użytkowane i zadbane bd jeździćnaprawdę długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ALT jest olejolubny.... Jest niestety tam jakiś problem z odmą,(wada konstrukcyjna) Olej jest spalany przez kanał dolotowy. Maadrian naprawdę dużo tego można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na moje oko powinieneś wymienić uszczelniacze zaworowe. Spalanie oleju przez odmę,i układ dolotowy miało by miejsce gdyby silnik pracował na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie oto chodzi ze jak jezdzisz max do 2300 obrotow to olej tak nieznika ale podeptaj bardziej to pochlania jak smok, wszyscy twierdza ze to wlasnie wina odmy, i zapiekajacych pierscieni na tlokach ktos uzyl preparatu do usuwania nagaru po spalonym oleju i pomoglo,z tego co wyczytalem w tych silnikach jest problem przez long-life ,sa osoby ktore przed kazda ymiana oleju robia plukanke silnika przerobili odmy i branie oleju jest w granic ach rozsadku okolo 200ml na 1000km

Edytowane przez dalton000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastosowalem cos takiego jak kolega z innego forum opracowal,powiem tak po 3/4 dniach auto zbiera sie lepiej chetniej wchodzi na obroty jednym slowem budzi sie do zycia.Po ostatnim zapaleniu sie kontrolki oleju dolalem 500ml zob acze ile KM zrobie .

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie