Skocz do zawartości

Problem z turbiną..?


shade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :rolleyes: no i stało się.. :( jak zwykle po pracy wsiadam do autka i odpalam ,ruszam i zauważyłem coś dziwnego.. mianowicie- normalnie(wcześniej)przy 1300 obrotach w górę auto fajnie przyspieszało nawet, nie trzeba było kręcić go do 2000 żeby zmienić bieg, no a dziś stało się inaczej przy zmianie biegu na wyższy trzeba go pokręcić 1800-2000 obr żeby poczuć przyrost mocy :mellow: od 1000 do 1800 obr generalnie nic się nie dzieje.. nie wiem co się stało i to tak nagle.. :o moze ktos z was mial już taki problem i wie jak go rozwiązać, byłbym bardzo wdzięczny :rolleyes: dodam ze to A4 1.9 TDI 130km 2001r

Edytowane przez shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. Radzę poobserwować samochód - obecne temperatury nie wpływają korzystnie na nasze dieslowskie niuńki. Na zimnym silniku nie wolno diesla przeciążać, ponieważ musi się on podgrzać, aby m.in. smarowanie turbiny było prawidłowe. Miałam w zeszłym roku identyczną sytuację: zimny diesel i kompletna turbodziura. Efekt: jednorazowy wyskok, gdzie po diagnozie nie pokazało żadnych błędów, a serducho Audi zdrowiutkie. Dlatego tak jak piszę - obserwuj cierpliwie. Problem pojawi się dopiero wtedy, gdy mocy nie będzie non stop.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. masz racje, że turbiny nie lubią się kręcić na zimno, to też nigdy nie ruszam z kopyta na zimnym.. powiem więcej zawsze grzeje silnik kilka minut przed jazda. Wczoraj przy -10 nie było tego problemu a dziś około 14-stej przy dodatniej temperaturze takie cyrki? trochę to dziwne :unsure: autko poobserwuje kilka dni jesli sie nic nie zmieni to czekać mnie będzie wizyta u "specjalisty" Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz, może ktoś jeszcze się wypowie...

Edytowane przez shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie