Skocz do zawartości

Uruchamianie diesla zimą


iecman_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b6 1.9 TDI 130 koni. Wraz ze spadkiem temperatury na dworze (ok -7 stopni)zaczęły się problemy z odpalaniem silnika. Wkładam kluczyk przekręcam raz by włączyć stacyjkę, czekam nawet 10s by podgrzały się świece żarowe i nawet gdybym zrobił tak drugi raz to nadal silnik nie chce za bardzo uruchomić. Muszę dłużej (znacznie) przytrzymać go na rozruszniku wtedy zaskoczy. Tak samo nie chce złapać temp 90 stopni C tylko ma ciągle tak koło 70. Przypuszczam, że termostat do wymiany, zgadza się? A z zapalaniem to może świece już do wymiany, co o tym sądzicie? Paliwo tankuję Orlen Verva i zamierzam dolać specyfik do ON: Wurth Diesel-Additiv. Proszę o pomoc w tym problemie, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrusznik kręci dobrze to sprawdzić trzeba świece czy wszystkie grzeją aha jak nie wiadomo kiedy wymieniany byl filtr paliwa to tez go zmień.

a jeśli ci nie trzyma temperatury 90 stopni to może być do wymiany termostat

ale że auto się wolniej teraz nagrzewa to normalne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do akumulatora to sam nie wiem gdyż auto z trudem zapala i często długo go kręcę na rozruszniku a więc akumulator powinien chyba być ok. Tu kolego się zgadzam, że chyba ten jednak termostat bo łapie ledwo 70 stopni i to po prawie godzinnej jeździe w mieście w korkach. Świece też mam zamiar wymienić i dam znać. Co do rozrządu bo tez były takie przesłania na innych forach to raczej nie bo był wymieniany przy 177000 a ma teraz 199000 a wiec kolejny gdzieś za 90 tak mi się zdaje. Wie ktoś jakie świece warto zakupić i jakie są koszty powiedzmy zestawu świec, filtra i termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście doradzili jeszcze jaki olej warto zakupić i ile litrów by wystarczyło przy wymianie, myślałem nad marką Motul. Planuję też filtr paliwa, oleju i świece.

Tak w ogóle to czemu tyle osób poleca tego Motula a większości warsztatów motoryzacyjnych leją i polecają Castrola - coś to dziwne jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz świetny topic na temat olejów do TDI autorstwa Jeżu: Jaki olej do TDI.

Dlaczego wszędzie leją Castrola? Pewnie dlatego, że VAG ma podpisane umowy z tą firmą i dlatego ta marka jest tak usilnie promowana. Sam od samego początku użytkowania swojego samochodu leję Castrola i jeszcze nigdy się nie na nim nie zawiodłem... Co do Motula, słyszałem wiele pozytywnych opinii, ale nie wypowiem się na temat oleju tej marki, ponieważ nigdy go nie stosowałem... Może teraz zaleję, żeby go przetestować? Czas pokaże... ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam audi a4 b6 1.9 TDI 130 koni. Wraz ze spadkiem temperatury na dworze (ok -7 stopni)zaczęły się problemy z odpalaniem silnika. Wkładam kluczyk przekręcam raz by włączyć stacyjkę, czekam nawet 10s by podgrzały się świece żarowe i nawet gdybym zrobił tak drugi raz to nadal silnik nie chce za bardzo uruchomić. Muszę dłużej (znacznie) przytrzymać go na rozruszniku wtedy zaskoczy. Tak samo nie chce złapać temp 90 stopni C tylko ma ciągle tak koło 70. Przypuszczam, że termostat do wymiany, zgadza się? A z zapalaniem to może świece już do wymiany, co o tym sądzicie? Paliwo tankuję Orlen Verva i zamierzam dolać specyfik do ON: Wurth Diesel-Additiv. Proszę o pomoc w tym problemie, dziękuję.

Termostat może być do wymiany a co do świec to jesteś w stanie sobie sprawdzić czy są spalone zwykłym multimetrem A jakbyś potrzebował jak to zrobić to masz linka http://www.ngk-dpower.com/pl/technik/technik-tipps/gluehkerzen-testen/ Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie elementów byłem w szoku, 3 z 4 świec w ogóle nie działały a czwarta miała takie parametry, że praktycznie też nie powinna działać - że on w ogóle palił :) Filtry zostały założone takie jak były - czyli firmy Knecht, świece NGK, olej Motul (na razie nie czuję różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do iecman_23 odnośnie odpalania auta zimą ,mianowicie czy po wymianie tych świec itd. problem nadal istnieje ??

Mam bardzo podobny problem ale na szczęście nie tak ciężki jak opisujesz po prostu dłużej trzeba kręcić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

co do oleju motul to ten olej moze i dobry (tez na nim jezdzilem) ale wytwarza bardzo duzo nagaru wiec proponowalbym zmiane na inny np CASTROL MAGNATEC lub LIQUI MOLY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie