Skocz do zawartości

Uciekające paliwo


Coolturek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Od kilku dni mam problem z benzyną w moim Audi A4 B6. Auto ma zainstalowany sekwencyjny LPG i dotychczas wszystko było w porządku. 2 dni temu jechałem w trasę (ok. 100km) i zauważyłem, że podczas jazdy na LPG zacząłem tracić również i benzynę. Wskaźnik paliwa opadał jak i komputer wskazywał co raz to mniejszą liczbę km jaką mogę zrobić na zalanej benzynie. W drodze powrotnej spadł do 0. Zatankowałem za 20zł, czyli niewiele ponad 4litry, po dojechaniu do domu wskaźnik znowu zmalał oraz km spadły do 30. Dzisiaj rano pojechałem zatankować i mimo wlania paliwa, nic się nie zmieniło. Nie wiem co to może być, szukałem wszędzie i jedynie co znalazłem to, że może mi się nie zamykać wtrysk bądź mam jakieś wycieki paliwa, ale żadnych plam pod autem nie ma. Wtrysków jeszcze nie sprawdzałem.

Miał ktoś może podobny problem albo wie co mogę sprawdzić ?

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Od kilku dni mam problem z benzyną w moim Audi A4 B6. Auto ma zainstalowany sekwencyjny LPG i dotychczas wszystko było w porządku. 2 dni temu jechałem w trasę (ok. 100km) i zauważyłem, że podczas jazdy na LPG zacząłem tracić również i benzynę. Wskaźnik paliwa opadał jak i komputer wskazywał co raz to mniejszą liczbę km jaką mogę zrobić na zalanej benzynie. W drodze powrotnej spadł do 0. Zatankowałem za 20zł, czyli niewiele ponad 4litry, po dojechaniu do domu wskaźnik znowu zmalał oraz km spadły do 30. Dzisiaj rano pojechałem zatankować i mimo wlania paliwa, nic się nie zmieniło. Nie wiem co to może być, szukałem wszędzie i jedynie co znalazłem to, że może mi się nie zamykać wtrysk bądź mam jakieś wycieki paliwa, ale żadnych plam pod autem nie ma. Wtrysków jeszcze nie sprawdzałem.

Miał ktoś może podobny problem albo wie co mogę sprawdzić ?

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam,

Patryk

Raczej jest to niemożlwe by samochód spalał Ci naraz benzynke i gaz Jest tego dużo na internecie ale musisz sobie założyć sobie Tank Fooper Cytat Tank Fopper pozwala na właściwą pracę silnika także w samochodach wyposażonych w system pomiaru zużycia benzyny (w trakcie jazdy na gaz) nawet jeśli wskazówka poziomu benzyny przemieszcza się. Tank Fopper powoduje, że "check" nie zapala się, a komputer wtrysku nie wczytuje błędów. Podczas każdego uruchomienia urządzenie wskazuje poziom benzyny według rzeczywistej wartości. Poczytaj i myślę że bedziesz wiedział o co chodzi Mam to samo w 206

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

Wczoraj sprawdziłem, okazało się że przyczyną był zawieszający się pływak! Zatankowałem 3/4 baku i teraz wskazuje mi już dobrze, paliwo nie "ucieka" :)

Możliwe, że muszę mieć w baku więcej paliwa niż do tej pory, szczególnie zimą...

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie