Skocz do zawartości

Paliwo... jakie, gdzie i czy ma to duże znaczenie??


szm3r

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie paliwo powinniśmy tankować, czy lepiej tankować paliwo droższe czy tańsze, na jakich stacjach benzynowych, dużych znanych koncernów czy może małych osiedlowych, czy ma to wpływ na działanie silnika w naszych pięknych samochodach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj tankuję PB 95 V-power na Shellu w Toruniu ul. Plac Armii Krajowej. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego paliwa. Wydaję mi się także, że istnieje różnica pomiędzy zwykła PB 95 a Pb 95 V-power - robię na niej więcej kilometrów. Oczywiście moja sugestia na temat wyższości V-power od zwykłej benzyny może być tylko efektem placebo. Przy okazji chciałbym jeszcze dodać, że najlepszym paliwem jakie w życiu zatankowałem była zwykła PB 95 na stacji w Koninie - samochód lepiej się zbierał i przejechałem na nim o wiele więcej kilometrów niż zwykle. Czy jakość paliwa ma znaczenie? Ja myślę, że ma ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu miałem nieciekawą przygodę związaną z wyżej wymienianym przeze mnie paliwem. Zatankowałem ostatnio V-power na tej samej stacji i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, silnik przełączył mi się w tryb awaryjny. Po ponownym zatankowaniu paliwa na tej samej stacji (tym razem zwykłej PB 95) i przejechaniu około 3 kilometrów, silnik przełączył mi się z trybu awaryjnego na zwykły. Po podłączeniu pod kompa, wyszło, że silnik przełączył mi się w tryb awaryjny z powodu złej mieszanki paliwa. Dodam jeszcze tylko, że do tej pory zazwyczaj tankowałem na tej stacji paliwo V-power i wszystko było w porządku. Jutro rozpocznę testy BP Ultimate i po ich zakończeniu oczywiście dam znać, co wywnioskowałem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiscie leje tez V-powera i sobie chwale, motor nie tyle co ma wieksza moc co bardziej plynnie pracuje a i jakby spalanie kapke nizsze bylo ( spowodowane jest to najprawdopodobniej duuzo "czystsza" mieszanka ktora spala sie w okolo 99,6% a nie jak zwykle PB 95 99,3% jednak roznica jest odczuwalna - źródło strona http://www.shell.com/home/Framework?siteId=pl-pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tankuję 98, czyli tak jak zalecane, a z drugiej strony, najbliżej mam na Orlen. V Power 100 oktanów jeszcze nie tankowałem, ale zatankuję na wspomniany przez Mehow wyścig pod koniec października, i zobaczymy, jak będzie auto pracowało. Ostatnio zatankowałem 95 VPower, i muszę przyznać, że nie miałem zastrzeżeń co do tego paliwa. Z tego co mi wiadomo, Wrocławski salon Audi na Karkonoskiej, tankuje na Lotosie. Tankując kiedyś na Orlenie 95, auto mamy potrafiło się dławić przy wciskaniu gazu w podłogę. Teraz już nigdy nie wlewam 95.

Edytowane przez Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tankuję na Orlenie VervaON i nie mam zastrzeżeń.

btw.

Od 1 maja 2011 r. znikną ulgi w podatku akcyzowym z tytułu dodawania biokomponentów do paliw. Spowoduje to wzrost ich cen detalicznych - informuje "Rzeczpospolita".

Więcej: http://www.wprost.pl/ar/211965/Od-maja-2011-r-ceny-za-paliwo-pojda-w-gore/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hej,

Ja tankuje do mojej 6 letniej Aśki BP Ultimate Diesel i jak na razie żadnych problemów. Potwierdzam teorie, że na droższym paliwie, jak np. BP Ultimate Diesel można zrobić trochę więcej kilometrów w trasie i jest mniejsza szansa na problemy z silnikiem. Mój tata jeździ Vectra C z 2004 roku, 2.2 DTI , na początku jeździł przez jakiś czas na paliwie ze stacji JET a potem LUKOIL. Jak silnik przestał równo pracować, potrafił gasnąć na skrzyżowaniu, podpowiedziałem, żeby sprobował pare razy zatankować na Orlenie Verve => od tego czasu nie tankuje nic innego.

pozdrowienia

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo już niedługo będzie chyba wszędzie "droższe" http://www.biznes.ba...tych-33671.html

Nie wiem, chyba czas na zakup roweru od audi

Edytowane przez matecki83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Eksperci Polskiej Izby Paliw Płynnych twierdzą(...)" - wiecie co, zaczyna mi to przypominać sytuację z paniką na temat cukru - ktoś coś powiedział, Polacy rzucili się na zakupy i cena wzrosła,a skończyło się zakupami w Niemczech :crazy:

Oczywiście, że marzy się im 6 zeta za litr - moim zdaniem jest to niepotrzebne sianie paniki, bo właśnie na takich "ekspertów" reagują rynki. Z tego co się orientuję, cena ropy na rynkach światowych już dawno spadła i utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie. Przykład? Jeszcze z 3 tygodnie temu myślałam, że w Niemczech pęknie granica 1.50 euro za litr diesla. Od 2 tygodni ceny powoli spadają i obecnie stoją w zakresie 1.35-1.38

Tylko w Polsce jakoś inaczej ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moim zdaniem ma to znaczenie,szczególnie w przypadku bardziej wrażliwych silników diesla. Zawsze lepiej jest zatankowac firmowe lepszej jakosci Statoila lub BP,przynajmniej ja wychodze z takiej zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie