Skocz do zawartości

Oświetlenie tylnej tablicy rej.


shade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :lol: wczoraj przepaliły mi się żaróweczki od podświetlania tablicy rejestracyjnej, wiec myślę sobie kupie nowe i wymienię! zerknołem na wkręty od kloszy żarówek zauważyłem, że łebki tych wkrętów są pozrywane i nie idzie ich w żaden sposób odkręcić, wiec nasuwa mi się pytanie do Was koledzy i koleżanki czy można się dostać do takowych żaróweczek zdejmując tapicerkę z klapy bagażnika?? Bo nie wiem czy jest sens się za to zabierać, a jeśli jest taka opcja to fajnie by było jak by ktoś dysponował jakimś schematem? AUDI A4 B6 2001 Dzięki i pozdrawiam :bn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello tak na marginesie bardzo proszę o uzupełnienie profilu Mamy do czynienia z sedanem/avantem ? Wydaję mi się że nie ma opcji dostania sie do tych żaróweczek po zdjęciu tapicerki Ciężka sprawa...Sprawdzę w Elsie daj emaila to Ci prześlę kilka pdf tylko napisz jaki typ nadwozia..Hej :horseride:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obiecany schemat

Wymontowanie i zamontowanie osłony pokrywy tylnej Limuzyna

1 - Osłona pokrywy tylnej

Wymontowanie:

– Zdjąć osłonę zamka.

– Poluzować powlekaną śrubę -3- w uchwycie.

– Wymontować trójkąt ostrzegawczy.

– Wykręcić śruby -4- (2x).

– Wyjąć uchwyt trójkąta ostrzegawczego -5-.

Samochody z odblokowaniem awaryjnym:

– Wymontować uchwyt odblokowania awaryjnego → Rys.

Dotyczy wszystkich:

– Poluzować dziesięć zatrzasków -2- na osłonie pokrywy tylnej i odczepić ją od dołu.

Zamontowanie:

Zamontowanie odbywa się w odwrotnej kolejności.

2 - Zatrzaski (10 x)

3 - Śruba (1x) w uchwycie

Moment dokręcenia 2 Nm

4 - Śruby (2x)

Moment dokręcenia 2 Nm

5 - Uchwyt trójkąta ostrzegawczego

Wymontowanie uchwytu odblokowania awaryjnego

– Odczepić osłonę -1-.

– Wykręcić śrubę -3-.

– Wyjąć uchwyt -2-.

Dołączona grafika Dołączona grafika

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :rolleyes: Dzięki Jeżu za odp i pdf-y. jak pogoda się poprawi,wezmę się za to zobaczę co da się zrobić! pozdrawiam :gk:

Edytowane przez shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam;) zabrałem się w końcu do wymiany tych żaróweczek oświetlenia tablicy rej. skorzystałem z materiałów pdf podesłanych przez Jeża zacząłem rozkręcać tapicerkę bagażnika.. w sumie nie było łatwo i odpiąłem tylko prawa stronę dalej zaciski nie chciały w żaden sposób pościć i balem się, że się pourywają wiec odpuściłem sobie, ale kumpel doradził mi żeby jednak oderwać klosze tych ze żaróweczek, później wykręcić zapieczone śrubki i wymienić na nowe.. tak wiec zrobiłem ( koszt nowych kloszy to 49 zł z ledowymi żarówkami na allegro) wyjęcie starych i założenie nowych zajęło mi 30 minut wiec przypuszczam że znacznie szybciej niż w przypadku zdejmowania całej tapicerki! Pozdrawiam :xD:

Edytowane przez shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam;) zabrałem się w końcu do wymiany tych żaróweczek oświetlenia tablicy rej. skorzystałem z materiałów pdf podesłanych przez Jeża zacząłem rozkręcać tapicerkę bagażnika.. w sumie nie było łatwo i odpiąłem tylko prawa stronę dalej zaciski nie chciały w żaden sposób pościć i balem się, że się pourywają wiec odpuściłem sobie, ale kumpel doradził mi żeby jednak oderwać klosze tych ze żaróweczek, później wykręcić zapieczone śrubki i wymienić na nowe.. tak wiec zrobiłem ( koszt nowych kloszy to 49 zł z ledowymi żarówkami na allegro) wyjęcie starych i założenie nowych zajęło mi 30 minut wiec przypuszczam że znacznie szybciej niż w przypadku zdejmowania całej tapicerki! Pozdrawiam :xD:

Sam chce zamowic biale LED'y. Slyszalem, ze z LED'ami czasem sa problemy. Pytanie, czy komputer Ci nie krzyczy?

pozdrowienia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubią się często przepalać, tzn mrugają jak stroboskop, Można i wystarczy wymienić same żaróweczki na ledy tańsza alternatywa... 36mm. Nie mam tak zaawansowanego kompa , wiec nie krzyczy. Na vagu wychodzi błąd przepalonej żaróweczki.

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie