Skocz do zawartości

S5 skrzypiacy układ kierowniczy


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Umiecie podpowiedziec coś, co może się kryć za skrzypiacym układem kierowniczym po odpaleniu auta ? Auto jest garazowane, wiec wpływ zimna odpada. Skrzypi przy wyjezdzaniu z garażu kręcąc kierownica i ok 4 minut jazdy, następnie wszystko wraca do normalności. Jutro zadzwonie się umówić do Audi, żeby zbadali pacjenta, ale chciałbym wiedzieć, na co się ewentualnie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęły raptem dwa miesiące, i znów skrzypi. Poziom płynu się zgadza. Macie jakieś pomysły co mogło się tam zepsuć ? Jutro mam trochę wolnego czasu, więc możliwe, że podjadę do serwisu z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że pompa jest na wykończeniu. Raczej to będzie przyczyna.Może dolałeś złego płynu,albo układ zapowietrzony. Może być również pasek źle napięty.No kilka przyczyn jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi wspomnieli o pompie wczoraj. Pasek wykluczyli z miejsca. Płyn był z pewnością dobry, bo dolewany był oryginalny płyn przez serwisanta Audi - jakiś różowy. Ale dziwne, auto ma 30.000km zrobione i pompa miałaby paść ? To by źle świadczyło o marce.

Edytowane przez Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję,że ten serwisant zalał ci układ nieodpowiednim płynem. Powinieneś mieć płyn G004000M2. A on ma kolor zielonkawo-żółty. Czerwonych płynów raczej się nie stosuje.... Prawdopodobnie pompę ...szczeli...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie