Skocz do zawartości

Awaria silnika?


quazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem Audi A4 model B7, z 2005 roku. Auto ma motor w pojemności 1.9 TDI, 115KM. Od trzech dni mam taki problem.

Przy niskich obrotach poniżej 2 tyś obrotów auto wydaje charakterystyczny świst, coś jakby jakiś wiatr albo przeciąg. Sytacja ma miejsce kiedy jadę na biegu bez dodawania gazu obroty na poziomie poniżej 2 tyś. Lub gdy hamuje silnikiem redukując bieg, lub też auto jest na biegu neautralnym a ja lekko dodaję gazu. Gdy przyspieszam dynamicznie dziwięku nie ma. Co to może być? Ktoś zasugerował mi, że to jakieś łożyska. Czy ktoś pomoże mi zdiagnozować problem?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Szanowni użytkownicy.

Po pierwsze zawsze w takich przypadkach nie panikować.

Po kilku dniach od zakupu człowiek słyszy wszystko i wszędzie. Dajmy sobie i naszemu autku czas na zapoznanie się z sobą.

Jeżeli każde stuknięcie kwalifikuje się do podpinania jednostki napędowej do kompa i "dłubaniny", raczej problemy mogą się dopiero zacząć.

Spokój i jeszcze raz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, okazało się że była nieszczelność przy katalizatorze... po zaspawaniu świst znikł. Sprawdź przy otwartej masce czy podczas odpalania auta nie zauważysz delikatnego dymu i intensywnego zapachu spalin w okolicach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie