Skocz do zawartości

[pytanie] Podświetlenie tablicy rej. - jakie ledy?


mehow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szlag trafił moje podświetlenie tablicy, widziałem w innych autach żarówki led, nawet fajnie to wygląda. Chciałbym takie żaróweczki zamontować u mnie w Audicy - teraz standardowe pytanie - które? Na allegro jest tego masa, są żarówki po 8zł, są po 40 - które wybrać? (32mm, 42mm C5w, C10W?).

I druga pytanie, mam xenon 4300k - miałem ledy z allegro, które świeciły dość jasnym światłem, ale nie pasowały do xenonu 4300k. Kupiłem zwykłe (żółte), wygląda to okropnie, aż nie mogę na nie patrzeć. Koledzy - poradźcie co wybrać, aby w miarę pasowały do xenonu 4300k.

Zmiana planów, kupuję żarniki 6000k - proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez mehow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do żarówki to przychodzi tam C5W-12V5W 2szt tkz "rurka" dł.36mm i taką musisz led szukać Ja u siebie też założyłem żarówkę 6-ledową Po 3diody w każdym rządku i efekt jest jak dla mnie bez porównania ze zwykłą żółto świecącą żarówką Postaram się zrobić jakieś foto niebawem to wrzucę... A co do kosztu zakupu takich żarówek to nasi dostawcy (sprzedaje części samoch) mają tylko takie w granicach 6-7zł za sztukę Jakoś zarazie nie ma problemu Choć jedna odmówił posłuszeństwa swiecąć po jaki czasie jak "stroboskop" po prostu mrugała Wymienili na nową po zareklamowaniu...Na internecie jest masa tych ledów ale wydaje mi się że nie ma co przepłacać Kup w najbliższym lepszym motoryzacyjnym, żeby w razie draki było gdzie zareklamować...Ale co led to led warto.... :rolleyes:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź,

taką jak Ty masz widziałem na allegro i właśnie chciałem zobaczyć jak to świeci - jeżeli mógłbyś zrobić zdjęcie byłbym Ci bardzo wdzięczny.

Z drugiej strony nie chcę, aby światło było rozproszone we wszystkie strony, chcę aby ładnie oświetlało tablicę(!) na biało, a nie jezdnię jak to widziałem u innych aut :crazy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam, jak Jezu pisal duzo lepiej samochod wyglada. Lepiej kup drozsze, a nie najtansze. Sa tez cale moduly, tzn. wymieniasz cala obudowe (ta przykrywke) na przykrywke ze zintegrowanymi ledami. Jest to drogie, we FR kosztuje ok. 39E. Mnie szkoda bylo pieniedzy i chyba lepiej za 4-5E kupic rurki, tylko pamietaj o rozmiarze 36mm, bo 39mm nie beda dobre.

Jutro postaram sie zrobic zdjecie u mnie i wrzuce do posta, zebys mial wzglad jak wyglada to na zywo.

m@uryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero zamowilem nowe, okazalo sie, ze byly na etapie przepalania. Jak tylko zamontuje, to wrzuce Ci zdjecia LEDow i jak to wyglada w rzeczywistosci.

m@uryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu wymienilem. Zobaczymy ile te wytrzymaja. Zamowione na ebay'u w Niemczech. Wyglada to tak:

Dołączona grafika

By mauryc_ at 2012-04-03

Dołączona grafika

By mauryc_ at 2012-04-03

Dołączona grafika

By mauryc_ at 2012-04-03

Edytowane przez maurycy
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie linka do aukcji na ebay'u:

http://www.ebay.de/itm/2x-LED-Soffitte-36mm-Innenraumbeleuchtung-3-SMD-weis-CANBUS-/170818034210?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%26otn%3D10%26pmod%3D170812623434%252B170812623434%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D7499511032767376666

pozdrowienia!

m@uryc

P.S. Mozecie tez przemyslec opcje ledow na plytce z malym radiatorem, jednak ich jeszcze nie probowalem. Poprzednie byly zwykle, w klasycznej "tubie" i luty od ciepla puscily. Jesli powyzsze nie zdadza egzaminu, sprobuje te z radiatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie