Skocz do zawartości

spalanie bieżące i średnie.


quazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że w Audi a4 b7 posiadam jedynie informację o całkowitym dystansie jaki jestem w stanie przejechać na odpowiedniej ilości paliwa. Nie mam możliwości sprawdzić jak wygląda sprawa spalania w danym momencie oraz spalania średniego. W innych samochodach z którymi się spotkałem oraz w książeczce audi jest napisane, że przełączniki do zmiany wyświetlania danych znajdują się na drążku odpowiedzialnym za wycieraczki. Ja nie mam tam tych przycisków. Posiadam jednak dwa guziki na kierownicy przycisk mode oraz przycisk ze strzałką coś a la backspace. Po naciśnięciu ich na wyświetlaczu pojawia się komunikac no funct. Znajomy powiedział mi, że muszę przeinstalować soft w komputerze auta.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi fachowej porady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da zmienienie sofu w kompie Nie ma to nic wspołnego... Sprawa się ma tak musisz przede wszystkim kupić manetkę od wycieraczek która ma te przyciski z boku i od dołu reset do sterowania FIS-em Do wersji sedan inna do avant inna Trzeba ściągnąć airbag, kierownicę i dostać się do modułu i tam trzeba podmienić tę manetkę od wycieraczek. Wszystko składasz do kupy. Pozostaje jeszcze kodowanie i adaptacja w Vagu i już masz pełny Fis Czyli zasięg, czas jazdy, średnie spalanie , chwilowe spalanie i średnia prędkość...Do tego możesz dołożyć przy okazji tempomat ale trzeba odczytać w vagu nr modułu na kierownicy, bo od tego zależy czy moduł obsłuży go Wszystko zależy od literki jaką masz na końcu numeru tego modułu...Procedura jest bardzo prosta. Ja taki "mod" zamierzam zrobić jak się tylko trochę ociepli Manetkę już mam do tego przy okazji zakupiłem skórzaną kierownicę. Koszt manetki od wycieraczek to 30-50zł manetka do tempomatu około 50zł Moduł kierownicy w przypadku kiedy stary będzie do wymiany to dodatkowy koszt 120-150zł Cała procedurę od A-Z włącznie z kodowaniem i adaptacją w Vagu mam zapisaną... Zresztą jak zrobię to opiszę na forum...Już się nie mogę doczekać Jak coś to pisz na PW jak jesteś ciekaw...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
:horseride: by się usmiał.... News dnia.... Fachowcy.... Gwarantuję Ci że nie trzeba.....Już na dniach góra do 2 tygodni będe to robił. Opiszę od A-Z. Całą operację bez zmiany licznika... :cigar:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

no to super:) z niecierpliwością czekam na relację ze zmiany

witam jeśli chodzi ci o ta wymianę manetki to już jest dokładnie opisane wraz z fotkami jak to wykonać na pierwszej stronie forum bodajże o fisie czytałem już to pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie