Skocz do zawartości

Wymiana żarówki lampy tył


Jeżu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z zapytaniem przez użytkownika forum zamieszczam instrukcje wymiany żarówek w lampie tylnej A3 Myślę,że niejednemu/niejednej się to przyda...

Zestawienie montażowe tylnego światła - samochody do 05.2008

1 - Sworzeń mocujący

q Wkręcony w obudowę

2 - Nakrętka zaciskowa

3 - Elektryczne złącze wtykowe

4 - Nakrętka - 3,5 Nm

5 - Pierścień uszczelniający typu o-ring

6 - Sworzeń gwintowany - 3,5 Nm

7 - Żarówka świateł hamowania

q 12 V, 21 W

8 - Żarówka tylnego światła

q 12 V, 10 W

9 - Żarówka - 12 V, 21 W

q Po stronie kierowcy: tylnego światła przeciwmgłowego

q Po stronie przedniego pasażera: światła cofania

10 - Tylne światło

q Wymontowanie i zamontowanie → Patrz niżej

11 - Żarówka kierunkowskazu

q 12 V, 21 W

q Kolor pomarańczowy

12 - Oprawa żarówki

q Wymontowanie i zamontowanie → Patrz niżej

A94-0632_1.png

Wymontowanie i zamontowanie tylnego światła

Wymontowanie

– Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk zapłonu.

– Ustawić przełącznik świateł w pozycji „0“.

– Odczepić korek zasłaniający -2- z tapicerki bagażnika.

– Wykręcić nakrętkę kołpakową -1-.

– Odchylić nieco tylne światło po wewnętrznej stronie -strzałka 1-.

– Wyjąć tylne światło lekkim ruchem obrotowym -strzałka 2- po zewnętrznej stronie z nakrętek zaciskowych.

– Rozłączyć elektryczne złącze wtykowe na oprawie żarówki.

Zamontowanie

Zamontowanie następuje w odwrotnej kolejności, należy przy tym zwrócić uwagę na następujące punkty:

Wskazówka Zwrócić uwagę, aby uszczelka między nadwoziem a obudową tylnego światła prawidłowo uszczelniała.

– Włożyć tylne światło po wewnętrznej stronie do otworu mocującego -strzałka 1- i wcisnąć sworznie mocujące po zewnętrznej stronie do nakrętek zaciskowych -strzałka 2-.

– Dokręcić nakrętkę kołpakową -1-.

– Wcisnąć korek zasłaniający -2- w tapicerkę bagażnika.

A94-0633.png

A94-0634.png 

Wymontowanie i zamontowanie oprawy żarówki

Wymontowanie

– Wymontowanie tylnego światła → Patrz wyżej.

– Rozprężyć sworzeń blokujący -strzałki- i wyjąć oprawę żarówki z tylnego światła.

– Wykręcić żarówkę z oprawy żarówki.

Zamontowanie

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

– Umieści nową żarówkę w oprawie żarówki, nie dotykając gołą ręką szklanej bańki żarówki.

– Zamontować tylne światło → Patrz wyżej

A94-0603.png

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wymiana żarówki w tylnych światłach jest banalna i robiłem to już kilka razy, to z pewnością powyższa instrukcja komuś się przyda ;)

P.S Temat przykleiłem. ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu, niby prosta sprawa, a na pewno się komuś przyda.

Dysponujesz dużą ilością schematów, dodatkowych instrukcji, zestawień oraz pomocy graficznych, jeśli możesz i masz jeszcze jakieś ciekawe rzeczy zamieść je, być może pomożesz komuś bądź ułatwisz mu życie ;) . Twoje posty są naprawdę wartościowe, na pewno nie tylko ja będę Ci wdzięczny. :xD:

Pozdrawiam, i gratuluje wiedzy :cigar::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu, niby prosta sprawa, a na pewno się komuś przyda.

Dysponujesz dużą ilością schematów, dodatkowych instrukcji, zestawień oraz pomocy graficznych, jeśli możesz i masz jeszcze jakieś ciekawe rzeczy zamieść je, być może pomożesz komuś bądź ułatwisz mu życie ;) . Twoje posty są naprawdę wartościowe, na pewno nie tylko ja będę Ci wdzięczny. :xD:

Pozdrawiam, i gratuluje wiedzy :cigar::piwo:

Jak najbardziej piszcie co chcecie abym zamieścił a postaram się wieczorkami coś naskrobać... :piwo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej piszcie co chcecie abym zamieścił a postaram się wieczorkami coś naskrobać... :piwo:

Jeżu zamieszczaj co tylko masz, wartościowego w swojej biblioteczce, każda treść się przyda :):cigar:

Pozdro... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no tak wygląda na prostą sprawe i jutro musze to sprawdzic bo zauważyłem że lampa tylna od strony pasażera jest poluzowana od zewnetrznej strony tak jak by nie była wcisnięta do nakrętek zaciskowych hmmm... a może tam mam coś ułamane hmmm... muszę to sprawdzić a może ktos z forumowiczów miał też taki przypadek z luzną lampą tylną i mi coś poradzi :)

dodam że nawet spojżałem do bagażnika dzisiaj ale nie wiedziałem jak sie za to zabrać ale dzieki temu forum już wiem i jutro zabieram sie do praktycznego zastosowania tego opisu jak się za to zabrać hihi...

Edytowane przez klaudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam następujący problem z tylnią lampą. W czasie wymiany żarówki zgubiłem nakrętkę kołpakową, oznaczoną na wyżej pokazanym schemacie nr 4. Próbowałem zastąpić ją innymi zakrętkami, z podkładkami, naprawdę próbowałem sporo kombinacji, ale nigdy nie było to tak idealnie jak z tą orginalną nakrętką. Pytanie więc brzmi, jak zdobyć taką nakrętkę? Ewentualnie czy można wymontować cały ten sworzeń z obudowy i zastąpić go innym?

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Edytowane przez Szymek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Szanowny forumowiczu Jeżu:

Czy moge prosić o ponowne załączenie grafik z wymianą tylnegoświatła w Audi A3 8p.

Chciałbym się upownić co do samego wymontowania tej lampy, obawiam się tych zacisków, w która najlepiej stronę poszarpnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 11.01.2011 o 22:40, Jeżu napisał:

2 - Nakrętka zaciskowa

Macie może numer katalogowy? brakuje mi jednego :/ i lampa nie licuje idealnie z nadwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Kiniu 1980

Witam jestem nowym użytkownikiem  być może nie trafiłem w temat z zapytaniem za co przepraszam.

Otórz mam w moim a3 8p sportback  2009 dziwna przypadłość  z tylną lewa wewnętrzną lampa  pozycjne  światło raz świeci raz nie ( led światłowód )  zamontowalem już druga lampę i bez zmian. Czy może ktoś miał podobny przypadek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat stary, ale odpowiedzi nie było. Otóż prąd do lampy wewnętrznej przechodzi przez płytkę lampy ZEWNĘTRZNEJ. I tam trzeba szukać braku styku. Kiedyś tak było w maluchu 126: jak nie świeciła prawa tylna lampa, to bardzo prawdopodobne, że uszkodzona była właśnie lewa (czy na odwrót)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie