Skocz do zawartości

Alarm samochodowy


dzon

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję to jest w tylnej prawej części podwozia gdzieś w okolicach zderzaka Żeby sprawdzić czy w ogóle masz alarm to sprawdź w opcjach wyposażenia powinieneś mieć oznaczenie 7AL/7AH I zazwyczaj w przednich drzwiach od strony kierowcy w dolnej części powinien być przycisk dezaktywacji alarmu i zabezpieczenie przed odholowaniem.... :cigar:

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, ja mam te wda przyciski w drzwiach kierowcy chyba są od alarmu, ale jak mam włączyć ten alarm jak to działa? proszę o pomoc, autko mam 3dni i jeszcze nie do wszystkiego doszedłem.

pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, ja mam te wda przyciski w drzwiach kierowcy chyba są od alarmu, ale jak mam włączyć ten alarm jak to działa? proszę o pomoc, autko mam 3dni i jeszcze nie do wszystkiego doszedłem.

pozdrawiam i prosze o pomoc

te dwa przyciski w drzwiach to wylaczenie alarmu jeden gdy bys go holowal a drugi jak bys zostawil psa w srodku albo cos ruchomego. a alarm wlacza ci sie przy zamknieciu dzrzwi na pilocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podlacze sie do pytania : a jak sprawdzic co jest nie tak z syrena ? Posiadam w swojej A4 alarm , ktory uzbraja sie normalnie , po wlaczeniu alarmu kierunkowskazy migaja a syrena milczy. Jest to seryjny alarm audi z syrena na 3 kablach ( na dwoch z nich caly czas jest napiecie 12V ).

Dodam ze po podlaczeniu do vag-a wyskoczylo ze syrena alarmowa (zwarcie z masa). Ja nie jestem elektrykiem i nie mam pojecia co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat ze wzgledu ze nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.

Mam pytanie odnosnie syreny alarmu o numerze katalogowym 8LO951605.

Mozliwe jest zamontowanie syreny o symbolu 8KO951605 lub 8JO951605 ? Czy sa ta zupelnie inne rodzaje syreny i nie beda pasowaly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na PW a tak dla wszystkich to znalazłem tylko z 8L z literką K/J nie wystepuje. Chyba że jakie autko? To przecież tylko syrenka. Dwa przewody i syrenkę trzeba jakoś podłączyć ze sobą. Nie musi być na oryginalnej kostce....

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej, podepne sie do tematu. Wzialem sie za drobne usterki mojego samochodu (wiadomo urlop ;) ) typu kontrolki klockow (dzieki Jeżu za podpowiedz) i inne drobnostki. Teraz przyszla pora na syrene alarmu. Jak pisal uzytkownik forum wyzej mam ten sam problem: syrena alarmu nie działa, natomiast swiatła migaja. Alarm fabryczny (mam te dwa przyciski przy drzwiach kierwocy).Nizej pare pytan:

 

1) wiem ze glupie, ale czy syrena alarmu zasilana jest ze swoich baterii AA NiMH (tak cos mi sie o uszy obilo) ? Moze po prostu juz sie nie laduja...

2) czy jak wymienie baterie w syrenie, lub wymienie caly modul musze go zakodowac w VAGu ?

3) do syreny alarmu dostajemy sie przez bagaznik po prawej stronie w b6 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nic nie trzeba adoptować itp

3. Trzeba wyciągnąć prawą boczną osłonę... i masz jedną nakrętkę (1) do odkręcenia. Po wymontowaniu przetestuj go na krótko

 

A96-10093.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jezu, jak zawsze twoja pomoc jest nieoceniona :piwo: schemat pomogl, jednak zeby dostac sie do syreny w sumie wykrecic trzeba jakies 10 wkretow :) klucze jakie uzywalem to Torx 20, Torx 30, klucz "oczko" 13 i 10. Syrene alarmu juz wyciagnalem, myslalem ze uda sie wyciagnac z niej baterie, jednak trzeba by ja rozcinac brzeszczotem bo jest scalona w jeden kawalek. Dałem sobie spokoj. Na allegro syreny chodza po 20-80zl, na same akumulatorki musialbym wydac ze 30zl. Poza tym baterie chyba sie wylały także nie mam pewnosci ze elektronika w srodku dziala. Od razu podpialem gniazdko 12V w bagazniku ktore sie odpielo ;)

 

P.S. zalacze dodatkowy schemat gdyby ktos tez zdecydowal sie na wymiane http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/151138-A4-Avant-B6-2003-trim-removal-and-alarm-siren-replacement

 

 

Ciag dalszy...

 

Jak mowilem tak zrobilem. Zalozylem nowa syrene alarmu, cos sie odezwalo z syreny podczas podlaczania (takie jakby radiowe dzwieki, trzeszczenia). Otwieram okna, uzbrajam alarm. Wkladam reke do auta zeby uruchomic czujniki ruchu i...... dalej swieca tylko kierunki a nie ma wycia syreny. Wyciagam nowa syrene podpinam stara i o dziwo te same dzwieki wydaje (takie trzeszczenie jak z radia). O ile sie nie myle trzeba prawdopodobnie ktos wylaczyl moja syrene z modulu komfortu lub sama jakos sie wylaczyla. Czyli jednak vag.....

Edytowane przez kokojumbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie