Skocz do zawartości

Xenony - może ktoś pomoże?


adamas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja przygoda ze światłami zaczęła się od przepalenia lewego palnika (D1S). Wymieniłem obydwa, zaraz po wymianie padła lewa przetwornica, wymieniłem przetwornicę. Wszystko było ok. przez dwa tygodnie, po tym czasie padła przetwornica prawego reflektora. Zamówiłem nową, wymieniłem i przez 4 dni miałem światła. Znowu uszkodzona przetwornica, zareklamowałem, dostałem nową i nowa poświeciła przez dwie godziny.

Wie ktoś może, o co chodzi? Palnik papra sprawę?

Dodam: reflektory VALEO, przetwornice kupowane nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak żeby poruszony problem został bez rozwiązania. Zatem odpowiem sobie sam. Valeo jest do d..y! Mała przeróbka reflektora, montaż przetwornicy HELLI i znowu mam światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hm rozumiem, że piszesz o nieoryginalnych xenonach... Wujek chce sobie założyć do A4 b6 2001r. xenony, posiada lampy Valeo. Możesz napisać jakie założyłeś Xeny i co trzeba zmieniać przy lampach ?

Edytowane przez kobyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm rozumiem, że piszesz o nieoryginalnych xenonach... Wujek chce sobie założyć do A4 b6 2001r. xenony, posiada lampy Valeo. Możesz napisać jakie założyłeś Xeny i co trzeba zmieniać przy lampach ?

ELo

Xenon mam oryginalny. Valeo wypuściło kiepskie przetwornice. Zamiast oryginalnej Valeo zamontowałem w jednej lampie przetwornicę Helli. Musisz przerobić dekiel od lampy, poniewaz prztwornica Helli ma inny kształt. Ja zrobiłem to tak. Wymontowałem Valeo przetwornice. W jej miejsce zamontowałem blachę 1.5mm i do tej blachy zamocowałem przetwornicę Hella. Zasilanie przetwornicy nie pasuje, obciąłem wtyczki i przelutowałem. Przewód wysokiego napięcia do palnika jest identyczny nic nie trzeba zmieniać.

A i niech wujek nie zapomni poziomowania i sprysków zamontować. Nie wiem czy taka impreza sie opłaca?

Pzdr

Edytowane przez adamas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ze musi poziomowanie i spryskiwacze, nie wiem wogole czy nie bedzie montowal tzn przekladal innego zderzaka ze spryskiwaczami .... Dzieki za odpowiedz ;-)

ELo

Oprócz zderzaka ze spryskami potrzebujesz jeszcze zbiorniczek płynu, krańcówki na zawiasy itd.

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie