Skocz do zawartości

DRGANIA PODCZAS PRZYSPIESZANIA KONTROLKA ESP


boxbor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi A4 B6 1.9 silnik TDI 2004r. 130 km bardzo fajne auto polecam.

Miałem tydzień temu dziwną sytuację ,podczas jazdy w samochodzie zapaliła się kontrolka ESP i przy zwiększaniu obrotów samochód zachowywał się dziwnie ,cały drżał przy dodawaniu gazu coraz wjęcej ale dopiero przy obrotach 3000 ,trochę mniej odczuwałem ale to była masakra .

pomyślałem że pompowtryski ale po przeczytaniu paru postów na forach stwierdziłem że zacznę od przewodów dochodzących do pompowtryskiwaczy znajdujących się pod pokrywą zaworów 4 małe kostki wystarczyło je wyjąć (wychodzą lekko ale urzyłem kombinerek )i przedmuchać podgiąć lekko blaszki i z powrotem złożyć .Zdjęcie pokrywy to odkręcenie kilku śrub trzeba uważać na uszczelkę ja miałem oryginalną i jej nie uszkodziłem .

. Auto działa sprawnie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. :D ja mam podobny problem! auto zaczyna się trząść gdy rozpędzam się dopiero na 4 i 5 biegu! dodam ze czasem na biegu jałowym na postoju zatrzęsie się cała buda, ale odczuwalnie jest to również na kierownicy.. bylem przekonany ze to poduszki pod silnikiem, ale teraz nie mam pewności.. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp.

U mnie trzęsła się cała buda kierownica i drążek zmiany biegów na każdym biegu dopiero po rozpędzenia auta powyżej 3 tyś obrotów ustawało, świeciły się 2 kontrolki (ESP I elektronika silnika ) cały czas. U mnie przyczyna była spowodowana złą łącznością styków (tak jakby się zabrudziły) - kostek elektrycznych podłączonych do pompowtrysków pod pokrywą zaworów ,dodaje zdjęcie gdzie to się znajduje nie jest to zdjęcie silnika audi a4 ale tak samo wygląda to miejsce zaznaczone(w kółku )

pozdrawia

post-2842-0-15709900-1295360211_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bardzo podobne objawy sa przy uszkodzonej skrzyni automatycznej TIPTRONIC - zapalaja sie kontrolki ESP i ABS i wystepuja drgania podczas przyspieszania. Nie wiem jaka macie skrzynie ale jak tiptronic to proponuje zerknac do grupy 02 AUTO TRANS czy nie zapisal sie jakis blad bo tam moze byc pies pogrzebany :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) ja mam 5-cio biegowa manualna skrzynie.. nie zapala mi się żadna kontrolka.. a drgania ciągle występują.. teraz już nawet na 3 biegu, trzęsie tylko przy rozpędzaniu auta, po puszczeniu nogi z gazu jedzie cicho bez żadnych drgań.. :unsure:

Edytowane przez shade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie