Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza


JULIAN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z oświetleniem wnnnnnnetrza w A4 B6 z 2001 roku. Podczas otwierania prawych drzwi przednich nie świeci oświetlenie wnętrza. Pozostałe drzwi włączają oświetlenie bez zarzutu. Może ktoś mi coś doradzi, czy muszę udać się do serwisu?. Z góry dziękuję. :piwo:

Edytowane przez michał JAGODA#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% uszkodzil sie mikroswitch w zamku drzwi. ja bym nie jechal do serwisu bo zapewne troche za to zaplacisz a mozliwe ze samo przeczyszczenie wystarczy.

zdejmij tapicerke z drzwi i wymontuj zamek i go dokladnie przeczysc. postaram sie poszukac jakiejs instrukcji obrazkowej tej operacji

powodzenia

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% uszkodzil sie mikroswitch w zamku drzwi. ja bym nie jechal do serwisu bo zapewne troche za to zaplacisz a mozliwe ze samo przeczyszczenie wystarczy.

zdejmij tapicerke z drzwi i wymontuj zamek i go dokladnie przeczysc. postaram sie poszukac jakiejs instrukcji obrazkowej tej operacji

powodzenia

Serdeczne dzięki. Byłbym wdzięczny gdybyś coś znalazł z obrazkami.

Pozdrawiam JULIAN :piwo:

Edytowane przez JULIAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, nie znalazlem dokladnego opisu rozebrania tapicerki w A4 ale mysle ze z tym nie bedziesz mial wiekszego problemu a jesli chodzi o sam zamek to mam fotki od A6 a te zamki jak nie sa takie same to napewno bardzo podobne:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

czasami na ten mikrostycznik pomaga wyczyszczenie i spryskanie WD40.

poprostu musisz rozkrecic i sprawdzic jak to wyglada w rzeczywistosci bo tak na odleglosc to tez nic wiecej nie pomoge

zycze powodzenia i daj znac jakie efekty

Maciek

moge dodac jeszcze znaleziony post jednego kolegi od A6 ale tak jak napisalem nie ma wielkiej roznicy w tych zamkach:

Witam,

miałem takie objawy: brak oświetlenia drzwi i stóp, brak brzęczyka(włączał się na kilka sekund po naciśnięciu przycisku dezaktywacji czujnika ruchu-tego na dole po lewej stronie w słupku), oświetlenie działało przy wyłączonym silniku ale po włączeniu silnika już nie.

moja diagnoza:prawdopodobnie padnięty mikrostycznik

rozwiązanie problemu(w moim przypadku):

1.zdjęcie tapicerki drzwi,

2.odkręcenie kluczem typu torx spline(12 rowków) 2-ch śrub zamka i odciągnięcie go na bok w kierunku zawiasów(bez wyciągania),

3.po uzyskaniu łatwego dostępu do przewodów wkucie się sondami miernika do rdzenia kabli i sprawdzenie działania obwodu,

4.jeżeli nie zamyka i otwiera obwodu to najlepiej po zdjęciu wtyczki odciąć przewody stycznika i go wymontować(przytrzymuje go sprężysta blaszka),

5.Czujnik jest rozbieralny(po otwarciu nic się nie wysypuje).Mój po rozebraniu i wyczyszczeniu styków środkiem do ich konserwacji zaczął pracować co najlepiej sprawdzić miernikiem.

6.Po założeniu stycznika, zlutowaniu przewodów, dokręceniu zamka i podłączeniu wtyczki wszystko pracuje poprawnie.

Całość operacji zajęła mi około 40 minut.

pozdrawiam

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zobrazuję...

Wymontowanie i zamontowanie osłony drzwi z przodu

1 - Nakrętka zatrzaskowa (4x)

2 - Śruba (4x)

3 - Śruba (2x)

4 - Osłona ozdobna

5 - Dolna część podłokietnika

6 - Śruba

7 - Nakrętka rozprężna (4x)

8 - Osłona drzwi

Wymontowanie:

– Zdjąć część dolną podłokietnika -5-.

– Wykręcić śrubę -3- (2x) z osłony drzwi -8-.

– Wykręcić śrubę -6- z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę ozdobną -4-.

– Wyjąć osłonę ozdobną -4- do przodu.

– Wykręcić śrubę -2- (4x) z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę drzwi -8 - → Rys.

– Unieść osłonę drzwi -8- ok. 20 cm w górę i wyjąć z ramy głównej drzwi.

– Odczepić cięgło elastyczne opancerzone wewnętrznej klamki drzwi → Rys.

– Rozłączyć elektryczne złącza wtykowe → Rys.

Zamontowanie:

Zamontowanie odbywa się w odwrotnej kolejności. Zwrócić przy tym uwagę na:

– W celu zamontowania muszą być zamocowane nakrętki zapadkowe -1- (4x) dla nakrętek rozprężnych -7- (4x).

– Przy zamontowaniu należy wcisnąć osłonę drzwi pośrodku do głównej ramy drzwi.

Dołączona grafika

Odczepianie cięgna elastycznego opancerzonego

– Zdjąć pierścień zabezpieczający -3-.

– Wyciągnąć i odczepić cięgło elastyczne opancerzone -1- z prowadnicy -2-.

Wskazówka Podczas montażu zwrócić uwagę, aby hak -3- był skierowany w górę.

Dołączona grafika

Złącze wtykowe sterownika podnośnika szyby

– Nacisnąć występ mocujący -2- i odłączyć złącze wtykowe -3- zgodnie z kierunkiem strzałek od sterownika.

– Rozłączyć złącze wtykowe do głośnika niskotonowego.

Dołączona grafika

Zatrzask mocujący osłony drzwi

– Nacisnąć występ mocujący -2- i wyjąć zatrzask -1- zgodnie z kierunkiem strzałek.

Dołączona grafika

Wymontowanie zamka drzwi

1 - Śruba z wewnętrznym gniazdem wielokątnym M8

20 Nm

2 - Podkładka

3 - Zamek drzwi

- osłona drzwi wymontowana.

- rama okna i podnośnik szyby wymontowane.

- rozłączyć elektryczne złącze wtykowe przy zamku drzwi.

- jeżeli montowany będzie ponownie ten sam zamek drzwi, należy odhaczyć drążek uruchamiający przy

klamce drzwi.

- jeżeli zamek drzwi będzie wymieniany, należy odhaczyć drążek uruchamiający przy zamku drzwi.

- odhaczyć drążek uruchamiający przy tulei przesuwnej od zamka drzwi.

- wykręcić śruby wielozębne -1- i wyjąć zamek drzwi.

4 - Dźwignia zwalniająca

5 - Cięgło elastyczne opancerzone wewnętrznej klamki drzwi

- w celu zamontowania, jak pokazano na rysunku, umieścić najpierw pionowo w dźwigni zwalniającej,

następnie przechylić o 90° i dla zabezpieczenia zaczepić w zamku drzwi.

Dołączona grafika

Pozdrawiam

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za profesjonalne przedstawienie całego przebiegu naprawy.

Jestem zaskoczony tak solidnym podejściu do sprawy użytkowników marki Audi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia i szerkiej drogi - JULIAN :piwo:

Kolego a to dopiero poczatek, jak znajdę trochę więcej czasu to zacznę opisywać różnego rodzaju naprawy w formie FOTO STORY :hangloose:

Tak na zaś - może kiedyś się komuś coś przyda :skywalker:

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,faktycznie koledzy rewelacyjnie przedstawili jak usunąć usterkę mikrostyku,ale pominęli inną możliwość. Ja walczyłem z tym samym problemem, ale rozwiązaniem okazał się ukiwany przewód,a w drugich drzwiach zimny lut na wtyczce zamka.Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,faktycznie koledzy rewelacyjnie przedstawili jak usunąć usterkę mikrostyku,ale pominęli inną możliwość. Ja walczyłem z tym samym problemem, ale rozwiązaniem okazał się ukiwany przewód,a w drugich drzwiach zimny lut na wtyczce zamka.Pozdrawiam.

Dzięki kolego za podpowiedż, ale już problem sam się rozwiązał. Dziwne że po przeczytaniu wszystkich rad, chciałem wziąść się za samodzielną naprawę. Nie miałem na to pomysłu, i prawdę mówiąc chęci. Trzasnąłem drzwiami i poszedłem do sąsiada na piwo. Na drugi dzień, przed wyjazdem sprawdziłem i ku memu zdziwieniu oświetlenie wnętrza świeciło jak nowe. Nie mam pojęcia co było przyczyną i nie dociekam żeby nie zapeszyć. Wszystko działa już blisko mieśiąc.

Mówiąc żartobliwie - na problemy zawsze jest dobre PIWKO z dobrym kumplem. Wszystkim życzę bezawaryjnej jazdy i wszystkiego najlepszego, dziękując za fachowe porady. Pozdrawiam - JULIAN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie