Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka zewnętrzne


Jeżu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej Audi brak było podgrzewanych lusterek. Do dziś. Co potrzeba? Tylko wkłady lusterek podgrzewane. Dostępne w sieci np Intercars w cenie 20-30zł za wkład. Są to wkłady firmy Alkar. Nr.katalogowe AL6423503-lewe AL6402525-prawe. Pasują do A4 B6/B7 i A3 8P1. Lewy i prawy wkład jest asferyczny tak jak w oryginale. Instalacja jest P&P. Instalacja elektryczna jest już "pociągnięta". Wystarczy zmienić wkłady i podłączyć do kabelków, które są poprowadzone do lusterek.

Dołączona grafika

Do odczepienia zastosować najlepiej coś plastikowego, np linijka, żeby nie porysować obudowy lusterka. Można zabezpieczyć obudowę lusterka przed uszkodzeniem tekstylną taśmą klejącą na dole i u góry. Ja "umiejętnie" użyłem płaskiego śrubokręta. Trzeba podważyć szybę lusterka najpierw na dole, a później u góry. Przy wkładaniu dobrze jest posmarować zaczepy smarem, żeby czasem nie pękły przy zakładaniu nowych wkładów i żeby je stamtąd łatwo przyszło ewentualnie wyciągnąć. Pozostało podłączyć kabelki do wkładów grzewczych. W celu zamontowania włożyć i wcisnąć szybę lusterka w czopy prowadzące, jak również palec oporowy w sprężynę oporową. I gotowe. Ogrzewanie lusterek włącza się przyciskiem ogrzewania tylnej szyby. Oto kilka fotek z dzisiejszego "modu".

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Miłego "grzania" :piwo:

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. W mojej Audi brak było podgrzewanych lusterek. Do dziś. Co potrzeba? Tylko wkłady lusterek podgrzewane. Dostępne w sieci np Intercars w cenie 20-30zł za wkład. Są to wkłady firmy Alkar. Nr.katalogowe AL6423503-lewe AL6402525-prawe. Pasują do A4 B6/B7 i A3 8P1. Lewy i prawy wkład jest asferyczny tak jak w oryginale. Instalacja jest P&P. Instalacja elektryczna jest już "pociągnięta". Wystarczy zmienić wkłady i podłączyć do kabelków, które są poprowadzone do lusterek.

Dołączona grafika

Do odczepienia zastosować najlepiej coś plastikowego, np linijka, żeby nie porysować obudowy lusterka. Można zabezpieczyć obudowę lusterka przed uszkodzeniem tekstylną taśmą klejącą na dole i u góry. Ja "umiejętnie" użyłem płaskiego śrubokręta. Trzeba podważyć szybę lusterka najpierw na dole, a później u góry. Przy wkładaniu dobrze jest posmarować zaczepy smarem, żeby czasem nie pękły przy zakładaniu nowych wkładów i żeby je stamtąd łatwo przyszło ewentualnie wyciągnąć. Pozostało podłączyć kabelki do wkładów grzewczych. W celu zamontowania włożyć i wcisnąć szybę lusterka w czopy prowadzące, jak również palec oporowy w sprężynę oporową. I gotowe. Ogrzewanie lusterek włącza się przyciskiem ogrzewania tylnej szyby. Oto kilka fotek z dzisiejszego "modu".

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Miłego "grzania" :piwo:

Witam.

Mam A4 (B7)z 2007r. Pytałem w Intercars o te wkłady firmy Alkar Nr.katalogowe AL6423503-lewe AL6402525-prawe. Poinformowali mnie, że do tego modelu nie pasują, że pasują do poprzedniego modelu. A przecież Twój rocznik to chyba ten sam model?????

Pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, niekompetencja sprzedawcy jest żenująca możesz mu pokazać opakowanie. Przykładowe lewe...

Dołączona grafika

Wkłady są takie same A4 b6/b7 i A3 8p1. Śmiało kupuj u mnie pasowały...Przed zakupem sprawdź zwłaszcza prawe, czy nie jest grzane zanim zamówisz... Niesłuchaj sprzedawcy i zamów sobie....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogą Ci pęknąć ewentualnie wkłady, które będziesz wymieniał tzn.te stare niegrzane.... Ale masz nowe jak coś... :siema: Pamiętaj nienerwowo...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich.

Zauważyłem temat który poruszacie i mam pytanie dotyczące sposobu działania tych podgrzewanych lusterek już mówię o co chodzi.W moim audi fabrycznie wkłady lusterka były zwykłe to znaczy bez opcji podgrzewania ale przewody były wyprowadzone.Po wielu pytaniach elektromechaników i różnych tego typu fachowców lub pseudo-fachowców !!! odpowiedzi padały wymijające, sam ustaliłem probówką iż prąd w kabelkach pokazuje się przez ułamek sekundy po włączeniu przycisku podgrzewania tylnej szyby po czym znika i tak na przemian wyłączam stacyjkę włączam przycisk i znowu się pokazuję na sekundę dodam iż test przeprowadzałem w temperaturze powyżej zera.I moje pytanie czy mam rozumieć iż jest wbudowany jakiś termostat który powoduje rozłączanie podgrzewania czy jest to jakaś usterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czy jest termostat, ale jest tak że wkłady nie zaczynają grzać od razu i przydałoby się pewnie testować poniżej zera. Instalacja jest P&P, czyli jak założysz grzane i włączysz ogrzewanie tylnej szyby to na pewno będzie działać tylko po jakimś czasie... Nie wiem od czego jest to zależne.... Ale temperatura pewnie ma tu znaczenie....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli raczej rozumiem iż u mnie ta opcja podgrzewanych szyb chyba występuje bo w innym przypadku prąd nie pokazywał by się nawet na chwilę ? A jak uważasz czy kupować wkłady używane oryginalne czy nowe zamienniki czy nie ma to znaczenia ?

Edytowane przez merik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mam jeszcze jedno pytanie czy nie wiesz jak wymontować przycisk podgrzewania tylnej szyby mam ryskę na nim i prześwituje jak jest podświetlony panel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę, ale prościej nie było by jakimś markerem?

Wkłady kup sobie firmy ALKAR polecam sprawdzone i tańsze....

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź jeśli chodzi o grzanie lusterek to chyba doszedłem o co chodzi jeśli podłącza się próbówkę do kabelków następuje obieg i natychmiastowe rozłączenie zasilania a przy podpiętych lusterkach jest spirala i to działa już chyba inaczej wydaje mi się iż działają ? (opinia elektryka znajomego czego nie stwierdziło 3 elektromechaników fachowcy !!!)A jeśli chodzi o lusterka to pomyślę mam super używki oryginał chyba nie drogo bo po 80zł zastanowię się ,co do przycisku zrobiłem na razie markerem tak jak pisałeś nie widać , zakup nowego nie możliwy brak części zamiennych tylko cały panel cena w salonie bagatela 3000zł używka allegro 200zł hi hi hi !!! Jeszcze raz dzięki za rady Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam, ja u siebie podłączyłem i niestety nie grzeją... może instalacja jest podciągnięta tylko od lusterek do kostki w drzwiach, jeżeli tak to gdzie najlepiej się wpiąć żeby grzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem też mam 6XC, a może macie resztę tych kodów ? bo auto sprowadziłem z Francji i dokładnie nie wiem wszystkiego !!

Kody te są dostępne pod linkiem: forum- audi ogólnie i plik podpięty: kody wyposażenia

miłej lektury, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam! Zamontowałem grzane wkłady lusterek do swojej A4 AVANT B7 2005r 2.0TDI. podłączyłem kabelki włączam grzanie tylnej szyby ale lusterka nie grzeją. Natomiast kolega zamontował w swoim A4 B7 2005 2.5 TDI i po załączeniu grzania tylnej szyby lusterka grzeją. Czy ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej lusterek do ww modelu? Jest prawdopodobieństwo, iż w B7 2.0 TDI BLB wiązka lusterek kończyła się wewnątrz drzwi tak wyczytałem na różnych forach. Ma ktoś pomysł co trzeba zrobić, żeby wkłady zaczęły grzać. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz kable i podłaczyłeś je do wkładów, więć wiązka nie kończy Ci sie w drzwiach.... Potrzeba jednego warunku by wkłady zaczęły grzać.... Tepmperatura poniżej +4 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Nawet przy temperaturze poniżej +4 stopnie nie grzeją. Zamontowałem grzane wkłady podane wyżej ALKAR-a w mojej A4 B7 2.0 TDI z 2005 oraz kolegi A4 B7 1.9 TDI z 2005 ale nie grzeją nawet w mrozy. Zamontowałem także grzane wkłady w A4 B7 2.5 TDI z 2005 roku i po załączeniu grzania tylnej szyby wkłady w parę sekund robią się bardzo ciepłe. Może ktoś jest w posiadaniu schematu instalacji elektrycznej podgrzewania lusterek w A4 B7 będę wdzięczny za udostępnienie.

P.S.

Potrzebuję także schemat instalacji elektrycznej haka holowniczego A4 B7 AVANT 2005 r

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnę ,że schemat jest .. :cigar:

Grzanie lusterek Z4 i Z5 jest zasilane ze sterownika drzwi J386/J387 z 16- pinowej wtyczki sterownika drzwi pin 5 i 6. (lewa i prawa strona kabel 0,35mm2 oryginalnie kolor czarny) (chyba się nie mylę ) :_nah:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jeżu!!! Można otrzymać te schematy w PDF-ie? Jeszcze raz serdeczne dzięki;P

Ile ja się tego schematu naszukałem...... THX jeżu!!!!!

Tak jest zasilanie grzania lusterek jest pociągnięte czarnym kabelkiem ze sterowników drzwi... jestem ciekaw czy moje sterowniki drzwi obsługują grzane lusterka??? A może wystarczy tylko odpowiednie kodowanie modułu komfortu.... i zaczną grzać.... Mam już punkt odniesienia i zacznę w wolnej chwili "dobierać się do gada"

mój moduł komfortu

46 - syst. Komfort komp.ster.funkc.drzwi z przodu

8E0959433BG

Komfortgerät T85 2431

Kodowanie 7024

Numer partnera 06325

------------

VAS PC Protokół diagnozy

2012-04-29 16:53:57 2 / 8

8E1959801B

Türsteuer.FS BRM 0205

------------

8E1959802B

Türsteuer.BF BRM 0205

Edytowane przez kris2000ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zasilanie grzania lusterek jest pociągnięte czarnym kabelkiem ze sterowników drzwi... jestem ciekaw czy moje sterowniki drzwi obsługują grzane lusterka??? A może wystarczy tylko odpowiednie kodowanie modułu komfortu.... i zaczną grzać.... Mam już punkt odniesienia i zacznę w wolnej chwili "dobierać się do gada"

mój moduł komfortu

46 - syst. Komfort komp.ster.funkc.drzwi z przodu

8E0959433BG

Komfortgerät T85 2431

Kodowanie 7024

Numer partnera 06325

------------

VAS PC Protokół diagnozy

2012-04-29 16:53:57 2 / 8

8E1959801B

Türsteuer.FS BRM 0205

------------

8E1959802B

Türsteuer.BF BRM 0205

W module komfortu w kodowaniu nie ma nic o grzaniu lusterek... (zrzut z mojego)

Dołączona grafika

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie