Skocz do zawartości

przycisk econ niemożna wyłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ma ktoś taki przypadek że w a4 b6 niemożna wyłączyć econ czyli klimatyzacji jak dobrze myśle. przycisk sie ciągle świeci i niemogę go wyłączyć, ale klima nie chłodzi. miał może ktoś taki przypadek? Czy powód tego świecenia może być że jest mało gazu? przycisk się świeci, klima nie chłodzi a sprężarka może chodzić wtedy? ktoś zna odp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecący przycisk ECON oznacza pracę nawiewów z wyłączonym kompresorem klimatyzacji to bank. A włącza się klimę tymże przyciskiem. Klima najprawdopodobniej nie chce się włączyć, bo brakuje czynnika chłodzącego. Podjedź gdzie zajmują się klimatyzacjami i będziesz wszystko wiedział.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wyjaśnienie, ja myślałem że jest odwrotnie:) że jak się świeci econ to oznacza włączoną klime. Dzięki za uświadomienie mnie:) podjade sprawdze, tylko teraz jak są niskie temperatury to chyba i tak tego nie sprawdze bo klima się nie załaczy jak jest na dworze ujemna temperatura nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wyjaśnienie, ja myślałem że jest odwrotnie:) że jak się świeci econ to oznacza włączoną klime. Dzięki za uświadomienie mnie:) podjade sprawdze, tylko teraz jak są niskie temperatury to chyba i tak tego nie sprawdze bo klima się nie załaczy jak jest na dworze ujemna temperatura nie?

Sprężarka klimatyzacji nie załączy się, jeżeli temperatura zewnętrzna jest niższa niż +5 stopni - jest to elektroniczny system zabezpieczenia broniący układ przez rozsadzeniem ;)

ECON to tryb "economy" - wtedy sprężarka, czyli co za tym idzie klima nie działają. Nawet gdyby udało Ci się teraz przełączyć na tryb AUTO (czyli włączona klima) nawiewy działałyby na zasadzie trybu econ (biorąc pod uwagę obecną aurę).

Pzdr

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cóż... to ja napiszę tak: przed zimą kupiłęm auto, i jeśli chodzi o klimę to zrobiłem full serwis, plus wymiana czujnika pod lewą lampą. Wszystko było OK do dzisiaj. Przez zimę nie używałem klimy, lecz dzisiaj, kiedy FIS pokazywał temperaturę nawet do 8,5 stopnia postanowiłem sprawdzic działanie i..... ku memu zdziwieniu przycisk ECON znowu nie chce sie wyłączyć. Nie wiem czy to przypadkiem nie wina czujnika, który robi zwarcie w instalacji. Ale bezpiecznik sprawdzałem i jest OK. Umówiłem się na wizytę z elektronikiem w przyszłym tygodniu na diagnozę i zobaczę co z tego wyjdzie. A Waszym zdaniem gdzie może być problem? Może FIS przesadzał z temperaturą i warto poczekać do cieplejszych dni? Będe zobowiązany za waszą diagnozę mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie