Skocz do zawartości

Kasowanie inspekcji Audi A4 B6


szm3r

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla ludzi którzy chcą zrobić coś sami, zaoszczędzić parę groszy.

Audi A4 2000-2004

Kasowanie inspekcji serwisowej odbywa się następująco:

1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,

2. Włączyć zapłon,

3. Zwolnić przycisk X,

4. W polu wyświetlacza licznika okresowego pojawia się napis "SERVICE!" lub "SERVICE IN xxxx KM",

5. W ciagu 5 sekund przycisk Y obrócić w lewo, aby skasować wskazanie,

6. W polu wyświetlacza licznika okresowego pojawia się napis "SERVICE IN 15 000 KM",

7. Wyłączyć zapłon.

I mała podpowiedz, przycisk Y ten od nastawiania zegarka i daty, to ten z lewej, a X ten od kasowania kilometrów, to ten z prawej na zegarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czy mógłbyś mi powiedzieć dokładnie o przycisku Y czyli tego od ustawiania zegarka. Nie da się obrócić w lewo czy w prawo.

Kolego niestety nie posiadam Audi A4 B6, ale postaram się w najbliższym czasie znaleźć cos na temat przycisku "Y". :ph34r:

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że przycisk “Y” powinno się, cytuje:

“Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - "”.

Sprawdź proszę piotre. czy to działa i daj znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że przycisk “Y” powinno się, cytuje:

“Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - "”.

Sprawdź proszę piotre. czy to działa i daj znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam :)

Witam, no niestety nie da się wyciągnąć jakiegokolwiek przycisku. W tej chwili SERVICE pali sie bez przyciskania czegokolwiek. Próbowałem wszystkich kombinacji z tymi przyciskami, ale nic nie przynosi rezultatu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam koledzy opisuje kasowanie inspekcji audi a4 b6. Przyciski po prawej stronie kierownicy.Przycisk X to ten z kluczem po lewej,a Y to ten do kasowania licznika po prawej. 1 Wcisnąć i przytrzymać przycisk X. 2 Włączyć zapłon. 3 Zwolnić przycisk X. 4 Pojawi się napis SERVICE lub SERVICE IN XXXX KM. 5 Wcisnąć przycisk Y i trzymać aż napis zniknie i pojawi się nowy okres serwisowy lub napis SERVICE. 6 Wyłączyć zapłon . Umnie nie odrazu pojawia sie nowy okres wymiany ale po przejechaniu paru kilometrów wyskakuje nowy okres wymiany.Pozdrawiam wszystkich mam nadzieje że pomogłem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam koledzy opisuje kasowanie inspekcji audi a4 b6. Przyciski po prawej stronie kierownicy.Przycisk X to ten z kluczem po lewej,a Y to ten do kasowania licznika po prawej. 1 Wcisnąć i przytrzymać przycisk X. 2 Włączyć zapłon. 3 Zwolnić przycisk X. 4 Pojawi się napis SERVICE lub SERVICE IN XXXX KM. 5 Wcisnąć przycisk Y i trzymać aż napis zniknie i pojawi się nowy okres serwisowy lub napis SERVICE. 6 Wyłączyć zapłon . Umnie nie odrazu pojawia sie nowy okres wymiany ale po przejechaniu paru kilometrów wyskakuje nowy okres wymiany.Pozdrawiam wszystkich mam nadzieje że pomogłem.

Hej,

U mnie to nie dziala. Przeczytalem gdzies, ze jesli jest ustawiony tryb przegladowy LL (Long Life), to tylko VAG'iem. Czy ktos juz kasowal inspekcje VAGiem? Bede wdzieczny za podpowiedz.

pozdrawiam!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... Zrób opcję SRI reset w oknie głównym.....Najpierw odczytuje co gdzie i ile zostało a później wybierasz z listy czego chcesz zrobić reset...Najlepiej General serwis reset. Tu masz małe demko... http://www.ross-tech.com/vcds/tour/sri-reset.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... Zrób opcję SRI reset w oknie główn

ym.....Najpierw odczytuje co gdzie i ile zostało a później wybierasz z listy czego chcesz zrobić reset...Najlepiej General serwis reset. Tu masz małe demko... http://www.ross-tech.../sri-reset.html

Jutro po pracy sie tym zajme, bo dzisiaj wieczorem nie bede mial samochodu, dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Skasowalem inspekcje, ale wyswietla mi sie ------- zamiast np. 15 000km do nastepnego serwisu. Tak powinno byc ? Pozdrawiam

Hej, tak wszystko jest ok. Przejedziesz ok 500km i na wyświetlaczu pojawi się wskazanie do następnego serwisu

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Dla tych co maja starsza wersje VAG'a (w moim przypadki 4.901 jak pamietam):

- wejsc w modul "17 INSTRUMENTS"

- wybrac opcje "10 Adaptation"

- wybrać kanał 02

- kliknąć na przycisk: "READ"

- w polu STORED VALUE powinna się pojawić wartość: 1

- w polu NEW VALUE wpisać: 0

- kliknąć na TEST

- jeśli wszystko będzie OK, wybrać następnie SAVE

To powinno działać dla samochodów od 99 roku w górę.

pozdrowienia!

m@urycy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie się udało skasować napis "Service". Trzymając wciśnięty przycisk parę sekund (przy włączonym zapłonie) z narysowanym kluczem po prawej stronie deski rozdzielczej wyłączyłem zapłon i komunikat się już nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało skasować napis "Service". Trzymając wciśnięty przycisk parę sekund (przy włączonym zapłonie) z narysowanym kluczem po prawej stronie deski rozdzielczej wyłączyłem zapłon i komunikat się już nie pojawia.

Jasne, bo miales staly interwal serwisowy, tzn. 15 000 km, a nie LL (Long Life) jak u mnie. Pisalem o tym w jednym z poprzednich postow ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja to trochę sprecyzuje i wytłumaczę po chlopsku jak zrobić to dobrze. Jeśli macie FIS i pali wam się komunikat "service". Trzeba zrobić to tak. Trzymasz przycisk klucza i przekrecasz zapłon do pozycji 2. I od razu jak tylko zapalą się kontrolki u góry puszczasz przycisk klucza i szybko wciskasz przycisk 0.0. I po robocie:) ważne jest aby aby puścić przycisk klucza od razu jak zobaczysz zapalające sie kontrolki ale zanim zapali się wyswietlacz z przebiegiem!!!! Najpierw zapalają się kontrolki a po chwili wyświetlacz z przebiegiem i manewr puszczenia przycisku klucza i naciśnięcie przycisku 0.0 trzeba zrobić pomiędzy tymi etapami.

Jak będziesz trzymał przycisk klucza i zdarzy zapalić się przebieg to to nie zadziała. Testowane na A4 B6 2002 z kolorowym FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie