Skocz do zawartości

Jak zdemontować listwę tylnego zderzaka


Miruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Niedawno stałem się szczęśliwym nabywcą Audi a4 b7 sedan :) Mam mały problem z ozdobną listwą na tylnym zderzaku... Powychodziły jakieś bąble i nieciekawie to wygląda. Chciałbym ściągnąć tę listwę i spróbować ją jakoś naprawić... I tutaj miałbym ogromną prośbę to Was... Czy wie ktoś może jak demontuje się tę listwę... Nie chciałbym nic połamać... Z góry wielkie dzięki za pomoc ;) Pozdrawiam... Miruk...

Edytowane przez Jeżu
Staraj sie pisac w odpowiednich "działach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie ma nic o demontażu listwy nr.7. Jest tylko jak zdemontować listwę nr.10. zamieszczam na wszelki wypadek instrukcję, ale myślę,że chodziło ci raczej o tą ozdobną 7. <_<

Demontaż i wymiana listew ochronnych

Zestawienie montażowe

Dołączona grafika

1 - Śruba

* 1 Nm

2 - Osłona nadkola

3 - Nakrętka kołpakowa

* 4 Nm

4 - Nakrętka kołpakowa

* 4 Nm

5 - Część prowadząca

6 - Tuleja

* muszą zostać wciśnięte przed zamontowaniem osłony -9-.

7 - Listwa ozdobna

8 - Śruba

* 2 Nm

9 - Osłona

10 - Listwa ochronna

* wymiana

* Listwy ochronne zamocowane są na zderzaku za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

* demontaż bez zniszczenia nie jest przewidziany.

* w celu zdemontowania zdjąć listwę ochronną ze zderzaka.

* usunąć ewentualne pozostałości kleju ze zderzaka.

* zamontowanie na tym samym zderzaku.

* zderzak w obszarze klejenia nie może nosić śladów pyłu i smaru.

* wyczyścić zderzak benzyną do czyszczenia lub rozpuszczalnikiem do czyszczenia D 009 401 04.

* umieścić kołki centrujące za pomocą dwustronnej taśmy klejącej na oznaczeniach listwy ochronnej → Rys.niżej

* zdjąć folię ochronną z dwustronnej taśmy klejącej listwy ochronnej.

* listwę ochronną z naklejonymi kołkami centrującymi wcisnąć mocno na całej powierzchni na zderzak.

Otwory centrujące na listwy ochronne

Wskazówka Na nowym zderzaku należy przed lakierowaniem wywiercić otwory centrujące na listwę ochronną.

Dołączona grafika

1 - Zderzak z tyłu

* oznaczenia otworów centrujących naniesione są, jak pokazano, na wewnętrznej stronie powłoki -patrz strzałki-.

* przed lakierowaniem przewiercić powłokę w tych miejscach (3x) wiertłem Ø 8,5mm.

Naklejanie kołków centrujących w listwie ochronnej

Dołączona grafika

Wskazówka Naklejka -3- i kołek centrujący -4- (każdorazowo 3x) należą do zakresu dostawy listwy ochronnej -1-.

– Zdjąć folię ochronną z naklejki dwustronnej -3- i przykleić naklejkę do kołka centrującego -4-.

– Zdjąć drugą folię ochronną i umieścić kołek centrujący na oznaczeniu -patrz strzałka- w listwie ochronnej.

– Zdjąć folie ochronne z dwustronnych taśm klejących -2- i wcisnąć listwę ochronną -1- na zderzak.

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie