Skocz do zawartości

Układ Klimatyzacji


Roccogiani

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mamy takie pytanko. Jeśli mam włączone na bocznym kokpicie ogrzewanie w trybie AUTO to znaczy że jeżdżę cały czas na klimatyzacji? i więcej mi pali? Druga rzecz jak mam ustawić żeby nie jeździć na klimatyzacji a żeby ogrzewanie normalnie działało i ciepłe powietrze pobierane było z silnika? Proszę o radę jak należy to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz dokładnie w instrukcji... Przeczytaj dokładnie od st.134-140. Żeby nie jeździć na włączonym kompresorze AC wystarczy włączyć przycisk ECON (ma się świecić).Tyle. Reszta nastawów w instrukcji... :siema:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz dokładnie w instrukcji... Przeczytaj dokładnie od st.134-140. Żeby nie jeździć na włączonym kompresorze AC wystarczy włączyć przycisk ECON (ma się świecić).Tyle. Reszta nastawów w instrukcji... :siema:

Czyli mam rozumieć że jak będę miał włączony przycisk ECON to klimatyzacja jest wyłączona. A ogrzewanie to już osobna sprawa. I wtedy spalanie zmalej tak ??? bo teraz spalanie jest w granicach 7L/100 Km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że jak będę miał włączony przycisk ECON to klimatyzacja jest wyłączona. A ogrzewanie to już osobna sprawa. I wtedy spalanie zmalej tak ??? bo teraz spalanie jest w granicach 7L/100 Km.

ale spalanie to osobna sprawa. zleży jak jeździsz, ile( jakie trasy po 5 km czy po 50) i gdzie- po mieście czy w trasie. a zwróć uwagę na to że teraz zima jest a ropniak zawsze weźmie trochę więcej w zimie.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale spalanie to osobna sprawa. zleży jak jeździsz, ile( jakie trasy po 5 km czy po 50) i gdzie- po mieście czy w trasie. a zwróć uwagę na to że teraz zima jest a ropniak zawsze weźmie trochę więcej w zimie.

Ok stanley6662 ale wiesz jak jeździłem cały czas na klimie czyli kompresor cały czas pracował to wiesz spalanie też większe i tylko o to mi chodzi. A to że zima to swoją drogą większe spalanie. pozdrawiam

Edytowane przez Roccogiani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok stanley6662 ale wiesz jak jeździłem cały czas na klimie czyli kompresor cały czas pracował to wiesz spalanie też większe i tylko o to mi chodzi. A to że zima to swoją drogą większe spalanie. pozdrawiam

Pisałam już o tym w innym temacie - kompresor klimatyzacji nie załączy się poniżej temperatury +5 stopni, więc na pewno nie jeździłeś cały czas na włączonej klimie ;)

AUTO mogło się świecić, ale w rzeczywistości ogrzewanie pracowało w trybie ECON, więc podczas zimy rzadko kiedy klima ma wpływ na poziom spalania.

Pzdr

Edytowane przez szynszylek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie