Skocz do zawartości

Wymiana żarówki


Roccogiani

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagadkę spaliła mi się żarówka w tylnej prawej lampie i nie bardzo wiem jak dojść do lampy. Może ktoś wie jak to zrobić, bo z tego co ja widzę to trzeba będzie całą tapicerkę ściągać z tyłu w bagażniku. Może ktoś zna łatwiejszy sposób jak dojść do lampy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie powinna być taka okrągła wycięta zaślepka (materiał taki sam jak tapicerka) przy samej lampie. Musisz ją odchylić i tam kryje się 1 śruba. Jak ją odkręcisz to możesz juz spokojnie sciągać lampę.

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zobrazuję...

Wymontowanie i zamontowanie tylnego światła i oprawy żarówki - Limousine

Wymontowanie

– Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk zapłonu.

– Ustawić przełącznik świateł w pozycji „0“.

– Złożyć do przodu wykrojony obszar -1- tapicerki bagażnika.

– Wykręcić śrubę -3-.

– Odchylić na zewnątrz tylne światło i odczepić przy tym od nadwozia sworznie mocujące.

– Rozłączyć elektryczne złącze wtykowe na oprawce żarówki.

Dołączona grafika

– Ścisnąć sworzeń blokujący -patrz strzałki- i wyjąć oprawę żarówki z tylnego światła.

– Wykręcić żarówki z opraw.

Dołączona grafika

Zamontowanie

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

Wskazówka Zwrócić uwagę, aby uszczelka między nadwoziem a obudową tylnego światła była szczelna i czysta.

– Umieścić tylne światło na nadwoziu i wcisnąć sworznie mocujące w otwory.

– Dokręcić śrubę -3-.

Momenty dokręcenia

Podzespół------------------------------------- Nm

Nakrętka tylnego światła do nadwozia------ 12

Tylne światło do nadwozia--------------------6

:dobranoc:

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde Jeżu dzięki wielkie, jesteś pro. :) Mam ten sam problem od wczoraj i już się bałem, że będę musiał całą tapicerkę ściągać. A czy możecie mi jeszcze powiedzieć jaki to będzie typ żarówki? R5W? Mam A4 B6, sedan z 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Kurde Jeżu dzięki wielkie, jesteś pro. Dołączona grafika Mam ten sam problem od wczoraj i już się bałem, że będę musiał całą tapicerkę ściągać. A czy możecie mi jeszcze powiedzieć jaki to będzie typ żarówki? R5W? Mam A4 B6, sedan z 2004.

Tak r5w lub ewentualnie 12v21/5w zalezy która postojowa....

Dołączona grafika

1 - Żarówka tylnego światła 12 V, 5 W 2 - Żarówka świateł hamowania / tylnych świateł 12 V, 21/5 W 3 - Nakrętka zaciskowa 2 szt. 4 - Elektryczne złącze wtykowe 5 - Część mocująca wymienić w razie uszkodzonej uszczelki 6 - Nakrętka -12 Nm 7 - Pierścień uszczelniający typu o-ring wymieniać w przypadku uszkodzenia 8 - Śruba -6 Nm 9 - Żarówka światła kierunkowskazu 12 V, 21 W oranż 10 - Żarówka reflektora do jazdy wstecz 12 V, 21 W 11 - Oprawa żarówki 12 - Żarówka tylnego światła przeciwmgłowego 12 V, 21 W 13 - Obudowa

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie