Skocz do zawartości

Dobór felg i opon


yopuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Przymierzam się do kupienia felg letnich wraz z oponami do mojej A4 1.9TDI z 2003 roku i pojawił się problem. Nie mam książki pojazdu i nie wiem jakie felgi i opony można założyć do tego auta. Jeżeli ktoś posiada jakąś tabele (chodzi mi do jakiego rozmiaru felgi jakie jest ET i oponyktóre można na tą felge założyć) byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj na jakie felgi się nastawiasz....Chodzi mi o rozmiar....15,16?

Ale mniej-więcej

Felga stalowa (zalecane)

6.5Jx15H2 ET33

7Jx16H2 ET42

Felga alu (zalecane)

7Jx15H2 ET39

7Jx16H2 ET42

7.5Jx16H2 ET43lub45

7.5Jx17H2 ET45

7Jx17H2 ET38

8Jx18H2 ET43lub40

Zalecane rozmiary opon

195/60 R15

205/55 R16

225/45 R17 lub 235/40 R17

235/40 R18

To tak w wielkim skrócie. Zajrzyj np na http://www.opony.com.pl/ itp...

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za informacje, planuje kupić 16" bo wszyscy wiedzą jakie u nas są drogi

pozdrawiam

Hej,

Kupiles juz moze? Ciekaw jestem na jakie opony sie zdecydowales. Ja sam sie zastanawiam nad wymimana, bo domyslnie mam u siebie 15", a slyszalem, ze do B6 optymalne sa 16" (205/55).

Wprawdzie na codzien jestem za granica, gdzie drogi sa w lepszym stanie, jednak jest duza roznica cenowa dla wiekszych felg.

Co o tym myslicie ?

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest różnica cenowa, ale autko wygląda dostojniej, zwłaszcza jak jest fajne alu. Warto dołożyć do 16 cali w tym wypadku... :cigar: popatrz niżej...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest różnica cenowa, ale autko wygląda dostojniej, zwłaszcza jak jest fajne alu. Warto dołożyć do 16 cali w tym wypadku... :cigar: popatrz niżej...

Ja swoje audi kupilem miesiac temu, narazie zostalo w Polsce, zeby zarejestrowac, ale juz po swietach bede je mial u siebie :bn:

Musze chwile odetchnac po zakupie, jak uda mi sie sprzedac Viki B, to wtedy sobie kupie 16" :hangloose: musze tylko poczytac jakiej firmy opony wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kupić jakieś Bridgestone'y w rozmiarze 205/55R16 tylko się zastanawiam jaki model wybrać bo nazwy mają podobne a cena dosyć rozbieżna od 310 do 370PLN. Jeszcze jedno z jakiem indeksem prędkości najlepiej brać oponke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Maly update: ja ostatnio od kumpla pozyczylem 225/45 R17 bo kupil do swojego VW Caddy :) Jest spora roznica w prowadzeniu, nie da sie ukryc. Jedyny problem jaki widze, to lancuchy zimowe, bo jednak poprzez te wielowahacze i taki rozmiar opon i felg nie za duzo bylo tam miejsca :/ Chyba, ze zostawie aktualne R15 na zime, co jest jakims rozwiazaniem.

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moją A4 kupiłam na 16. Zdecydowanie polecam auto lepiej się prezentuje. Mam porównanie bo siostra ma A6 na 15 i wydają mi się za małe jak do takich aut.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, troche odswieze temat. Po przemysleniu i podpowiedziach innych (dzieki Jezu), zdecydowalem sie zabrac felgi 16''. Jezu skad masz informacje o tych zalecanych felgach? Ja sie zastanawiam tez nad rozmiarem 215/55 R16. Jezdze teraz na standardowych 195/65 R15, wiec 2cm na kazdej z opon mysle, ze robia roznice, szczegolnie przy nieco bardziej dynamicznej jezdzie.

Prosilbym o podpowiedz czy szukac 215/55 R16 czy zostac lepiej przy klasyku 205/55 R16 ?

milego weekendu, juz za chwile :)

m@urycy

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostań przy klasyku... I prędkościomierz też Cię nie będzie oszukiwał....To moje zdanie.... :crazy: Dobór felg z Etki....

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie pytanie, znalazlem felgi AEZ Intenso Dark/Dark Chrome 7''x16" 5x112 ET40 (http://www.alcar.pl/...id=1&webdid=349)

Podobaja mi sie z wygladu, jesli chodzi o jakosc, to mysle, ze AEZ jest dobre.

Wiem, ze im mniejszy offset tym felga bedzie bardziej wystawala poza nadkole. Roznica jest mala, bo tylko 2mm. Jaka jest dopuszczalna roznica przy rozstawie kol 1498 mm ? Czytalem na stronie: felgi.pl ze ok. 2%, wiec w moim przypadku teoretycznie nie bedzie problemu.

Jak to wyglada w rzeczywistosci?

Co myslicie o oponach: Continental ContiSportContact2/3 ? Slyszalem, ze sa komfortowe, ja lubie czasem dynamiczniej jezdzic i szybciej, ale tylko od czasu do czasu, takze twardych gum jak bridgestone'ow nie potrzebuje.

Ah, a co do tego pompowania azotem? Warto to zrobic na dlusza trase? Bo mysle, ze po miescie to nie odczuje zadnej roznicy.

Z gory dziekuje,

pozdrowienia!

m@urycy

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie odebralem samochod z nowymi felgami. W koncu po poszukiwaniach wybralem 205/55/R16 opony Bridgestone ECOPIA EP150. W testach ADAC 2011 zajely 2 miejsce (po Vredestein'ach, ktore cenowo przebily Bridgestone'y + troche lepiej pracowaly na mokrym i na sniegu ) + dobre opinie uzytkonikow sklonily mnie do ich kupna. Pojezdze troche, to napisze swoja opinie.

pozdrowienia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witajcie,

przeczytałem Wasze powyższe wypowiedzi lecz chciałbym zapytać:

co myślicie o tych felgach http://moto.allegro....1911129574.html i ich rozmiarze 8,0Jx17 ET35? chciałbym je założyć do Audi A4 B6 8E sedan z rocznika 2001.

obecnie zawieszenia seria lecz jeśli na wiosne fundusze mnie puszczą mam zamiar zmienić na sline

dziękuje za podpowiedzi

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie drogi + 17'' koła = kiepski pomysł. Wpadniesz w dziure (nie trudno jak wiadomo) pęknie opona i możesz dodatkowo łatwo zniszczyć felge. Poza tym roznica cenowa w oponach 16'' a 17'' jest bardzo duza. Rozwaz opcje 16'' kol, wyglada bardzo dobrze, sam wymienilem ostatnio 15'' => 16'' AEZ i jestem bardzo zadowolony a samochod prezentuje sie swietnie. Poza tym na 16'' sa opony 205/55/R16 ktore sa w normalnej cenie.

Polecam Bridgestone Ecopia 150.

Ale decyzja nalezy do Ciebie ;)

powodzenia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

przeczytałem Wasze powyższe wypowiedzi lecz chciałbym zapytać:

co myślicie o tych felgach http://moto.allegro....1911129574.html i ich rozmiarze 8,0Jx17 ET35? chciałbym je założyć do Audi A4 B6 8E sedan z rocznika 2001.

obecnie zawieszenia seria lecz jeśli na wiosne fundusze mnie puszczą mam zamiar zmienić na sline

dziękuje za podpowiedzi

pozdrawiam :)

ELo

Ja osobiście hulam na 17" lato, zima i nie narzekam. Zawias mam od s-line. Trzeba było nauczyć się :horseride: po garbach a nie w koleinie , bo auto brzuchem asfalt niszczy drogowcom :gk: . Kilometrów sporo trzepie i jeszcze nie udało mi się na szczęście uszkodzić opony czy felgi.

Jak zawsze jednak wybór na czym będziesz jeździł zależy od Ciebie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie od Artura z zamkniętego tematu ()

Witam mam pytanko czy felgi stalowe 6Jx15H2 ET45 o rozstawie śrub 5x112 z oponami 205/60/R15 będą pasowały do Audi A4 B6 Avant, bo w rozmiarach zalecanych do tego modelu Audi, nie ma podanego takiego wymiaru, a felgi podobno pochodzą od audi A4???

m@uryc

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam!! mam pytanie odnosnie doboru felg do a4 b6 1.9 130km!!

otóz zastanawiam sie nad kupnem 17" felg z tym ze problem polega na tym ze producent zaleca 7.5Jx17H2  et45 a ja chce kupic et35 czy felgi z tym et bedzie pasowało i czy nie bedzie problemów?? dodam ze gumy chciałbym 225\45\17!!!

czy ktos moze pomóc?? bardzo prosze o cenne rady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To podaj na jakie felgi się nastawiasz....Chodzi mi o rozmiar....15,16?

Ale mniej-więcej

Felga stalowa (zalecane)

6.5Jx15H2 ET33

7Jx16H2 ET42

Felga alu (zalecane)

7Jx15H2 ET39

7Jx16H2 ET42

7.5Jx16H2 ET43lub45

7.5Jx17H2 ET45

7Jx17H2 ET38

8Jx18H2 ET43lub40

Zalecane rozmiary opon

195/60 R15

205/55 R16

225/45 R17 lub 235/40 R17

235/40 R18

To tak w wielkim skrócie. Zajrzyj np na http://www.opony.com.pl/ itp.

Witam 

 

W zimie rozglądałem za letnimi oponami i na naklejce (wydaje się że oryginalnej) przy drzwiach znalazłem rozmiar 215/55/16??? 

W różnych serwisach oponiarskich nigdzie nie było tego rozmiaru jako zalecany trochę to dziwne ale jednak zostałem przy tym co było na naklejce i kupiłem Continental CPC 3 215/55/16 opony rewelacyjne i w rozsądnej cenie jeżeli brać pod uwagę komfort i bezpieczeństwo. 

Zimówki również Continental TS830 195/65/15 na stalowych felgach

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!! mam pytanie odnosnie doboru felg do a4 b6 1.9 130km!!

otóz zastanawiam sie nad kupnem 17" felg z tym ze problem polega na tym ze producent zaleca 7.5Jx17H2  et45 a ja chce kupic et35 czy felgi z tym et bedzie pasowało i czy nie bedzie problemów?? dodam ze gumy chciałbym 225\45\17!!!

czy ktos moze pomóc?? bardzo prosze o cenne rady!!

Tu masz link:  http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

Bardzo fajnie i prosto podane info, wzory na obliczenie właściwego ET itd.

 

Miałem takie gumy jak chcesz i ET 35 felgi. Wszystko było OK.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Yastel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wprawdzie mam 16'' i ET = 35.

 

Jest to nic innego jak wyrażona w milimetrach odległość powierzchni montażu od geometrycznego środka felgi (osi symetrii).

 

Jak dla mnie felgi wyglada dobrze ;)

 

 

pozdrawiam,

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie