Skocz do zawartości

problem z drzwiami-zamek centr i otwieranie szyb


danielsen

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam kłopot z zamykaniem drzwi od kierowcy tzn. nie zamykają się z pilota-pozostałe drzwi ok tylko te od kierowcy oraz otwieranie szyb nie działa jak dawniej tzn. od kierowcy mogę tylko otworzyć i zamknąć szybę pasażera, nie działa szyba od kierowcy i od strony pasażera nic nie można zrobić. Wyczytałem że to może byś coś z modułem komfortu ale chciałbym zajrzeć do drzwi kierowcy tylko nie wiem jak się do tego zabrać aby nic nie uszkodzić. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak to naprawić to proszę o podpowiedź.

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może być to problem z modułem komfortu ale nie musi. Sprawdź czy masz jakiś błędy na Vagu To podstawa....A dwa sprawdź czy masz "całe" przewody w harmonijce w drzwiach od kierowcy. Tu może być przyczyna....Tyle.. :siema:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dzięki za podpowiedź. zrobiłem jak pisałeś:

- w pierwszej kolejności zdjąłem tapicerkę z drzwi myśląc że może tak na oko zobaczę czy nie ma uszkodzeń itp. i wg mnie wszystko wygląda bardzo dobrze - później wyjąłem tą złączkę z przewodami i tam zauważyłem że dwa przewody są luźne i były tak jakby przerwane. próbowałem je wkładać do kostki w różne przegrody ale lipa bo nic nie widzę przez to że przewody są zbyt krótkie aby swobodnie popatrzeć. nie wiem teraz czy one mają być takie luźne czy faktyczne gdzieś w kostce powinny być wmontowane a jeśli tak to w które miejsca i jak do tego się zabrać. Osłonkę z tych dwóch przewodów zdjąłem na dł. ok 1cm i dlatego tak to wygląda.

- mam jeszcze pytanie co z tym modułem komfortu czy to to urządzenie które jest na zdjęciu i jak ewentualnie zabrać się do wymiany.

bardzo proszę o jakąś podpowiedź i wskazówki co i jak.

Dziękuję z góry.

post-4543-0-91266600-1302539403_thumb.jp

post-4543-0-40782300-1302539410_thumb.jp

post-4543-0-78633100-1302539416_thumb.jp

post-4543-0-98833100-1302539435_thumb.jp

Edytowane przez danielsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to nie jest moduł komfortu (jest pod nogami kierowcy przed siedzeniem) to silniczek podnoszenia szyby. Masz przerwany 2 kabelki od kostki w stronę drzwi w tej harmonijce powinieneś znaleźć drugą stronę. Sprawdź dokładnie rozbierz tą harmonijkę polutuj przewody i sprawdź czy wszystko działa. :siema:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za instrukcje. dziś to rozebrałem i miałeś rację, były w drzwiach te dwa przewody połączyłem je zalutowałem i wszystko działa. dzięki serdeczne JEŻU. Jesteś wielki.

PS. niby to wszystko było oczywiste z tymi przewodami ale nie widziałem ich w tej harmonijce i myslałęm że jakimś cudem z tej kostki sie wyrwały:)

Jeszcze raz dziekuję serdecznie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

U mnie prawie tak samo tylko nic na prawych drzwiach nie działa i do tego otwieranie szyb na lewych przednich drzwiach.

Jak otworzę te drzwi to nawet nie ma tego sygnalizacji na wyświetlaczu.

Zerknę w sobotę na wiązkę o której mówicie.

Bezpieczniki są ok.

Jak się dostać do Modułu Comfort?

Edytowane przez zdzisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jak dostać się do kabli w tej harmonijce? trzeba rozbierać tapicerke drzwi?

Zobaczysz w jakim miejscu masz uszkodzony kabel.... i wtedy podejmiesz decyzję... jak widzisz kilka postów wyżej

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie