Skocz do zawartości

Czujniki parkowania


BoXide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem audi A4 B7 w Sedanie (Mam nadzieję, że zaprezentuję ją niedługo na forum) .Mam problem z czujnikami parkowania raz działają raz nie (wtedy słychać dźwięk trwający ok 5s) czym to może być spowodowane? Styki zaśniedziały? Dodam, że zderzak jak jest czysty to to samo się dzieję.

Dziękuje za odpowiedzi bardzo dużo ich widzę...

Edytowane przez BoXide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem audi A4 B7 w Sedanie (Mam nadzieję, że zaprezentuję ją niedługo na forum) .Mam problem z czujnikami parkowania raz działają raz nie (wtedy słychać dźwięk trwający ok 5s) czym to może być spowodowane? Styki zaśniedziały? Dodam, że zderzak jak jest czysty to to samo się dzieję.

Dziękuje za odpowiedzi bardzo dużo ich widzę...

Podlacz sie vagiem i zczytaj bledy. To jedyne wyjscie. Jesli czasami tylko przestaja dzialac to wydaje mi sie ze masz jakis luzny lub przypalony kabelek. Ewentualnie jakas czujka dokonuje zywota. Pamietaj ze parktronik przestaje dzialac jesli jakikolwiek komponent sie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam przymierzam się z montażem PDC w B7 avant i czy ktoś z szanownych kolegów mógłby zmierzyć rozstaw środkowych czujek ? Od środka zderzaka i miedzy nimi.
Planuje to zrobić bez demontażu zderzaka. Udało mi się znaleźć miejsce wiercenia zewnętrznych (są krzyżyki). Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżu

Czy da radę zamontować org. PDC na przód Audi A4 B7 mając oczywiście już org PDC na tył.

Mam już wiązkę i skrajne przednie czujniki parkowania w zderzaku oraz  przycisk w konsoli.

Kupilem tez org, koszyki do mocowania czujnikow w atrapie tablicy rej.

Jaki jest numer czujników PDC na przód?

Wiem, że trzeba też zmienić sterownik PDC na 4 kanałowy ale gdzie się znajduje w sedanie?

Jak podłączyć sterowanie przycisku?

Nie ukrywam, że osobiście chcę się zająć całym montażem

Pozdrawiam - Fred

 

Jeżu - Potrzebujesz jeszcze pomocy z PDC tył w swojej A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko.Kope lat Jeżu  :sortof: .Mam do Ciebie sprawinke,nie wiem czy numer  masz ten sam.Jutro za dnia zadzwonie ale w razie czego wyślij nowy na pw.Pozdro maniacy Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedzcie mi gdzie dokładnie znajduje się sterownik PDC w Audi A4 B7 sedan?

Muszę podmienić sterownik 2 kanałowy na 4 kanałowy

Mam też zagwostkę jak przeprowadzić połączenie biegnące ze sterownika PDC do przednich czujników PDC oraz do przycisku w kabinie.

Mam już założony przedni zderzak z czujnikami i org. wiązką, mam także przycisk w kabinie.

Muszę kupić sterownik 4 kanałowy (jakiego szukać nie wiem - może z wizualizacją?)

Oraz chyba potrzebna jest wiązka org. od sterownika PDC przez całe auto aż do przedniej wiązki PDC.

Chęci są ale wiedzy brak

POZDRAWIAM - Fred

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Fred,

 

Proszę o pomoc.

O co chodzi z tym przyciskiem w kabinie ?

Chciałem do swojego B7 samodzielnie zamontować czujniki parkowania tył lub przód/tył (ale z przodem to już chyba jest spory problem + zdjęcie zderzaka).

Powiedz mi czy polecasz czujniki parkowania firmy Vertex ?

Są 2 opcje:

- 4 sensory + LCD + buzzer (tył),

- 8 sensorów + LCD + buzzer (przód+tył).

 

Dzięki

Pzdr Michał

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Tymon089786

 

Przycisk w kabinie uruchamia system PDC przód i tył bez względu na położenie dźwigni zmiany biegów!

Tak samo uruchomi się system PDC włączając wsteczny bieg (będą działać czujniki przednie i tylne!)

 

Niestety Nie znam czujników Vertex

 

Ja montowałem czujniki PDC oryginalnie na przód A4 B7 (miałem wcześniej zamontowane ori na tył)

Skompletowałem wszystkie cześci na przód tj: zderzak przedni z otworami PDC i spryskami do xenona, 4 oryginalne czujniki przednie z gniazdem pod katem 45o! ponieważ inny nie będzie pasować! (bez znaczenia czy przód czy tył ponieważ mają ten sam nr. części), sterownik 4 kanałowy, nowe kostki i piny do kostek, wiazkę przedniego zderzaka (można przerobić z tylnego zderzaka), przycisk w panelu sterowania oraz wiązkę tzw. adapter łączący wiązkę zderzaka przód z wiązką biegnacą od sterownika przez całe auto aż do słupka A. Pozostało mi tylko zrobić nową wiązkę biegnącą właśnie ze sterownika w bagażniku aż do słupka A i przycisku. Nie jest to problem mając dokładną instrukcję z opisem części i sposobie postepowania.

Koszt całkowity zamknąłem w granicach 1100 zł bez malowania zderzaka (kodowanie sterownika 4 kanałowego za pomocą VAG CAN PRO oraz montaż we własnym zakresie :) )

 

Pozdrawiam - Fred

Edytowane przez fred
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie