Skocz do zawartości

pęknieta glowica??


mwmisiek82

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam pytanie. Jakie są objawy i po czym poznać pęknięta głowice lub uszczelkę pod głowicą w 1.9 TDI 110KM . Rano fakt dymi na biało płynu chłodniczego ubywa także muszę dolewać go co jakieś 1000- 1500km. nie ma osadu pod korkiem od oleju>Podobno jak się dostanie płyn do oleju to i silnik się zatrze i skrzynia ( automat ma podobno jedno chłodzenie ). Poza tym jak się odpali to słychać zawory przez ok 2-3 s a olej jest, ale na bagnecie taki jakby rzadki był, czasami jak jadę to jakiś dziwne dźwięki słychać jakby coś chrobotało:/ zwłaszcza jak klimę się włączy to się nasilają lub głośniejsze się staja ..........no i szok, stojąc pod naprawdę stromą górkę skrzynia na D auto mi się cofnęło w tył!!!! poza tym jak dam jej pełny gaz na 1 biegu jest ok na 2 biegu jak minie 3 tys obr to tak jakby straciła z 20 koni dojdzie do ok 4 i znowu lepiej cięgnie, na 3 biegu tez podobnie ale słabiej odczuwalne i wyciąga teraz max jakieś 180-185 licznikowo a rok temu prawie 210...na codzien autem jeżdżę po mieście i delikatnie .. czy to już.... nadszedł ten dzień kiedy muszę Andzi powiedzieć.... zegnaj ?? ile możne kosztować wymiana głowicy czy tez uszczelki? ona ma "tylko" 15 lat :( jak ja to powiem żonie ???

ps nie jestem mechanikiem wiec mogłem coś pokręcić i napisać niezrozumiale :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie