Skocz do zawartości

problem z radiem


iareczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem radia i muzyki z płyt w mojej Audi. A mianowicie kiedy gra radio bądź płyta to dźwięk jest raz głośniej raz ciszej i tak na zmianę. Czym to może być spowodowane? miał już ktoś już taki problem w swoim samochodzie?

pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem radia i muzyki z płyt w mojej Audi. A mianowicie kiedy gra radio bądź płyta to dźwięk jest raz głośniej raz ciszej i tak na zmianę. Czym to może być spowodowane? miał już ktoś już taki problem w swoim samochodzie?

pozdrawiam

Hej,

Czy ta zmiana glosnosci nastepuje w calym samochodzie (wszystkie glosniki) czy przypadkiem tylko z ktorej strony (przod, tyl?).

Jesli masz kogos znajomego ktory mialby radio i pasowaloby najpierw proponowalbym przelaczyc i zobaczyc czy jest jakas zmiana. Tak naprawde, to przyczyn moze byc kilka: brak styku, uszkodzony wzmacniacz ew. radio.

Aby sprawdzic czy problem dotyczy wszystkich glosnikow, mozesz wlaczyc muzyke i balansowac dzwiekiem (przod-tyl-lewo-prawo).

^_^ powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

tak, ta zmiana głośności występuje w całym samochodzie we wszystkich głośnikach. gra dobrze jeżeli stoję a jak jadę jest raz głośniej raz ciszej. próbowałem ustawiać różne balanse ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

tak, ta zmiana głośności występuje w całym samochodzie we wszystkich głośnikach. gra dobrze jeżeli stoję a jak jadę jest raz głośniej raz ciszej. próbowałem ustawiać różne balanse ale to nic nie dało.

Jest tez takie ustawienie ze w zaleznosci od predkosci radio dostosowywuje glosnosc, ale jak zrozumialem, to nie o takie zmiany Ci chodzi.

A VAG'a podlaczales? Sprawdz kostki wszystkie, moze gdzies jest brak styku z tylu radia. Jak stoisz to znaczy, ze jak masz odpalony silnik i samochod stoi, czy silnik jest wylaczony?

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie czy mam włączony silnik czy zgaszony podczas postoju radio chodzi dobrze. tylko podczas jazdy tak mi się dzieje. w poniedziałek podjadę do kogoś kto się zajmuje radiami żeby mi sprawdził.

VAG-a nie podlaczalem. nie znam się na tym w ogóle.

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie pisz posta pod postem, tylko edytuj. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. NIe trzeba korzystać z Vag i komputera pokładowego. W radiu w tym przypadku jes taktywna funkcja GALA. Jest to funkcja zwiększania siły dźwięku zależnie od prędkości.Dla radia Navigation Plus: W menu TONE wybieramy Lautstarke Setup i wybierajac GALA zmniejszamy suwakiem max w lewą stronę.I po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. NIe trzeba korzystać z Vag i komputera pokładowego. W radiu w tym przypadku jes taktywna funkcja GALA. Jest to funkcja zwiększania siły dźwięku zależnie od prędkości.Dla radia Navigation Plus: W menu TONE wybieramy Lautstarke Setup i wybierajac GALA zmniejszamy suwakiem max w lewą stronę.I po problemie.

witam cię kolego może ty mi podpowiesz jak to zrobić całkiem niedawno miałem robioną instalacje lpg i został odłączony akumulator no i stało się rozkodowało się radio to i problem mam bo żąda abym wpisał cz-tero cyfrowy bod a ja go nie znam a autko całkiem niedawno nabyłem allorad roczniku 2001 , nic nie mogę zrobić ani radia i nawigacji (radio Navgation Plus)

pozdrawiam może ktoś mi pomoże Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie