Skocz do zawartości

A4 1.9TDi brak mocy


iareczek

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie problem z przeładowaniem turbiny. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Do kolejnego notlaufa. Podłącz vaga z ciekawości i sprawdź błędy w grupie Engine. Prawdopodobnie będzie błąd o osiągnięciu górnej granicy doładowania (16618/P0234/000564 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition. Daj znać co było :goodbye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z przeładowaniem turbiny. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Do kolejnego notlaufa. Podłącz vaga z ciekawości i sprawdź błędy w grupie Engine. Prawdopodobnie będzie błąd o osiągnięciu górnej granicy doładowania (16618/P0234/000564 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition. Daj znać co było :goodbye:

Mój ojciec w swojej A4 B5 1.9 TDI 110 KM ma identyczny problem - turbina nie ciągnie, jednak po ponownym odpaleniu turbo normalnie się załącza. Niestety mój znajomy mechanik powiedział, że jest tam zrobiony jakiś mix przy turbinie tzn. nie jest podłączona tak jak trzeba i przy poprawnym według niego podłączeniu w ogóle nie działa. Czy masz może Jeżu schemat podłączenia turbiny do tego modelu?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi Ci schemat podciśnienia, więc proszę.... Sprawdź szczelność przewodów łączących, bardzo ważne, a jak nie to kup ze 2-3m przewodu fi 3-4mm gumowy i wymień...wszystkie. Ewentualnie przyczyna takiego stanu to "zapieczone kierowniczki" w zmiennej geometrii w turbinie i wtedy do czyszczenia, lub uszkodzony zaworek N75. Logi by się przydały gr.011

Schemat, nic lepszego nie mam a i else mam za nową... <_<

Dołączona grafika Dołączona grafika

:cigar:

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jeżu - jak zwykle jesteś wielki! :) Problem z turbiną będzie naprawiany w przyszłym tygodniu - w razie czego będę pisał na temat ewentualnych problemów ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Zdarzyło mi się to dwa razy a w zasadzie nie mi tylko jak siostra jeździła. Jestem już umówiony z mechanikiem aby podłączyć pod komputer i sprawdzić co jest bo sam nie mam możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej za przeczyszczenie turbiny zapłaciłem 200 zł. mechanik rozebrał całość i sprawdził przy okazji czy nie ma żadnych luzów.

wcześniej miałem taką sytuację że turbina dawała więcej ciśnienia niż powinno być i przy tym mi się zacinała. ale teraz jest już wszystko oki. nawet zauważyłem lepsze działanie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie